Верховний суд Європейського Союзу постановив, що одностатевих батьків та їхніх дітей повинні визнавати сім'єю в усіх країнах – членах ЄС. Суд ухвалив, що якщо одна країна визнає батьківські стосунки з дитиною, то кожна держава – член ЄС має зробити те саме, щоб гарантувати право дитини на вільне пересування. Рішення оскарженню не підлягає. Про це повідомляє Euronews.
Справа надійшла до суду після того, як болгарська влада відмовилася видати свідоцтво про народження донці одностатевої пари на підставі того, що дитина нібито не може мати двох матерів.
У 2019 році в Іспанії у болгарки Каліни Іванової та британки, народженої на Гібралтарі, Джейн Джонс, народилася донька. Оскільки жодна з матерів не має іспанського походження, надати дитині іспанське громадянство неможливо. Британкою немовля також стати не може через закон про британське громадянство від 1981 року, згідно з яким Джонс не може передати громадянство своїй дочці, оскільки вона народилася в Гібралтарі.
На цій підставі Іванова попросила отримати болгарське громадянство для своєї дитини, яке згодом відхилили, оскільки одностатеві шлюби та близькі стосунки юридично не визнані в Болгарії. Унаслідок цього дитина могла опинитися без громадянства, без права залишити країну проживання (Іспанію), у неї також не було особистих документів, що обмежувало її доступ до освіти та охорони здоровʼя. Зрештою суд ЄС ухвалив, що дитині має бути виданий болгарський паспорт.

Контекст. Болгарія не єдина країна ЄС, що не розділяє з Євросоюзом погляди на права ЛГБТ. Наприклад, у Польщі навіть після підписання й ратифікації Стамбульської конвенції в липні 2020 року розпочали процес виходу з кола тих, хто приєднався до цієї угоди. Міністр юстиції Польщі Збігнев Зьобро виступив проти обов'язкового введення в шкільне навчання інформації про одностатеві види родини.
А торік країною прокотилися масштабні протести проти майже цілковитої заборони абортів. Згодом Уряд Польщі відклав посилення закону.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист