Facebook Pixel

Протести в Польщі: влада пішла на поступки і відклала заборону на аборти

Протести в Польщі. Фото: Facebook / Ciap-dron

Протести в Польщі. Фото: Facebook / Ciap-dron

Уряд Польщі відклав посилення закону, який практично повністю забороняв аборти в країні в зв'язку з масштабними протестами через відповідне рішення Конституційного трибуналу країни.

Як пише видання The Guardian, глава канцелярії прем'єр-міністра Михайло Дворчик заявив, що зараз йде дискусія, і потрібно витратити час на діалог і знайти нову позицію в ситуації, що склалася.

За словами ж наукового співробітника юридичного інституту Польської академії наук Анни Вуйчик, поставити на паузу посилення закону про аборти було політичним рішенням.

Telegram Logo
Quote«Судові рішення мають бути опубліковані без зволікання. Це юридичний виверт, що перешкоджає публікації», — заявила вона.

Варто відзначити, що рішення суду повинно було опубліковано до 3 листопада, але, оскільки цього досі не сталося, рішення не набрало законної сили.

Треба також відзначити, що масштабні протести можуть погіршити ситуацію з коронавірусом у країні. Так, напередодні прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав учасників акцій протестів до діалогу «не на вулиці», передає польське видання RMF24.

Контекст. 22 жовтня Конституційний суд Польщі визнав антиконституційним положення про припинення вагітності в разі важких вад плоду. З моменту набуття чинності рішенням суду аборти будуть дозволені лише в разі зґвалтування, інцесту або якщо здоров'я матері є під загрозою.

Відразу після цього в багатьох містах Польщі, таких як Варшава, Гданськ, Познань, Краків й інших тривають протести. На вулиці країни виходять понад 100 тисяч активістів.

Коментарі

Всі новини