Покровськ тримається: командир 1 ОШБ Перун про ситуацію на фронті та нову тактику ворога

Командир 1 ОШБ Перун про ситуацію під Покровськом

Командир 1 окремого штурмового батальйону імені Дмитра Коцюбайла Дмитро (Перун) Філатов у інтерв'ю для The Page розповів про ситуацію під Покровськом, важливість фортифікацій та зміни у тактиці російських військ.

Покровськ залишається під контролем

Із літа 2024 року висловлювалися побоювання щодо можливого падіння Покровська, адже захоплення траси Покровськ — Костянтинівка могло б відкрити шлях до окупації всієї Донецької області. Нещодавно, за даними Deep State, противник перерізав трасу в районі Малинівки та Нової Полтавки, проте фронт не зламався.

«Страхи були об'єктивні, і саме завдяки їм фронт досі тримається. Ці побоювання змусили військове командування та політичне керівництво серйозно підійти до оборони Покровська. Якби цих заходів не вжили, місто, ймовірно, було б втрачено ще два місяці тому», — зазначає Перун.

Попри труднощі, логістика підрозділів залишається функціональною, а ситуація не вимагає негайного залучення всіх резервів. Проте, за словами командира, для повноцінного використання Покровська як військового хабу необхідно покращувати тактичне положення. «Можливо, ще варто почекати місяць-два, аби утримати оборону, але в майбутньому потрібно буде діяти більш активно», — каже Перун.

Фортифікації стали ключем до оборони

За словами Перуна, важливу роль у захисті міста відіграла система оборонних укріплень, хоча в цілому Україна має багато проблем із фортифікацією.

«Велика кількість укріплень будується за принципами минулих війн, проте Покровськ став одним із перших прикладів, де вони взагалі є. Зокрема, протитанкові рови, хоча і є інженерними конструкціями ще з часів Першої світової війни, на цій місцевості є неподоланною перешкодою для ворога», — пояснює командир.

Філатов також наголошує, що держава має змінити підхід до використання людських ресурсів для будівництва оборонних ліній. Було б доцільно спрямовувати до інженерних підрозділів тих військових, які не хочуть воювати на передовій.

Зміни в тактиці противника

Останнім часом інтенсивність бойових дій на Покровському напрямку дещо знизилася, що підтверджують і дані Генерального штабу, і відчуття бійців безпосередньо на позиціях. Водночас змінився і склад військових, яких росіяни кидають у бій.

«Раніше це були підготовлені штурмовики-контрактники, які мали базові навички, але ще не стикалися з реальною війною. Зараз ми бачимо, що в штурми йдуть люди з тилових підрозділів», — розповідає Перун.

Проте тепер ситуація змінилася, серед останніх ліквідованих окупантів були механік танка, водій паливозаправника та навіть лейтенант, який раніше був заступником командира ремонтної роти. «Це свідчить про те, що російське командування змушене залучати до штурмових дій навіть особовий склад забезпечення», — резюмує командир.

Як 1 ОШБ вербує засуджених до своїх лав (відео)

Читати на The Page