Facebook Pixel

Чи реальний мільйон дронів і які БПЛА потрібні зараз: головне з інтерв'ю з Анатолієм Храпчинським

Війна дронів між Україною та росією в активній фазі. Ба більше, на противагу їм все більше виходять засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ), а війна технологій тільки набирає обертів, тому планувати на завтра потрібно було ще вчора.

The Page дає головні тези з інтерв'ю авіаексперта та тестувальника дронів і РЕБ Анатолія Храпчинського щодо майбутнього розвитку дронів і РЕБ, вироблення технологічної стратегії України та іншого.

Далі пряма мова.

Чому дрони стали активно використовувати тільки у 2022 році

Тоді не було таких потреб і, можливо, не було такого бачення. Тобто не було ідеї, не якоїсь технології, а просто самої ідеї її використання.

До повномасштабного вторгнення воно з'являлося, але ніхто не розглядав це як от прямо таку круту перспективу. Хоча можна було думати про це ще у 2014 році.

Чи реально виробити мільйон дронів у 2024 році

Щодо мільйона, це нескладна задача, з урахуванням того, що близько 300 компаній в Україні займаються виробництвом будь-яких дронів. Це близько 3 тис. з чимось цих FPV на одну компанію, і це реально можливо. Але ж знову-таки, якщо держава… хоча б не буде заважати, а краще допоможе з комплектуючими.

Тому якщо ви хочете мільйон дронів, завезіть комплектуючі для цього.

Повне інтерв'ю з Анатолієм Храпчинським і всіма деталями (відео)

Куди з поля бою поділися «Байрактари»

Кожна зброя розрахована на якусь певну задачу. Йде активна фаза бойових дій. Тобто ми розуміємо, що у нас є, з'явилася така можливість, використали. Коли вона стала неконкурентоспроможна, не виконує ті завдання – все, пішли далі.

Хто в Україні вирішує, яка технологія віджила своє

У нас це відбувається за рахунок плідного спілкування безпосередньо з військовими. Тобто ми самі аналізуємо, самі пропонуємо, дивимося на декілька кроків уперед.

Але чи встигнемо ми використати нову стратегію, чи хтось на нашому досвіді це використає – більше залежить від держави. (Фактично у нас досі немає структури ані в ЗСУ, ані в Міноборони, яка б прогнозувала розвиток технологій на рік вперед або більше. Ми завжди виходимо із тут і зараз. – The Page)

Що українські виробники можуть запропонувати у сфері РЕБ

Цілком зрозуміло, що поки ми використовували FPV, росіяни намагалися наростити засоби радіоелектронної боротьби та готували дзеркальну відповідь. Тому нам треба було ще два роки тому вже думати про засоби радіоелектронної боротьби, скільки їх буде потрібно через рік. Це знову прогнозування подальших напрямків, куди розвивається технологія.

QuoteЗа цей рік зросла кількість компаній, які почали займатися РЕБ. І насправді ті рішення, які пропонують наші фахівці, пішли набагато вперед, ніж більшість західних розробок.

Тому що наші засоби радіоелектронної боротьби набагато компактніші. Тому що ми розуміємо, що великий засіб радіоелектронної боротьби не захищає і створює певні труднощі, тому що він світиться. І це одразу ж ціль для артилерії.

Які дрони Україна має розробляти зараз

Нам треба посилювати розвиток безпосередньо БПЛА середньої та дальньої дії, тому що західні партнери нам не дають далекобійні ракети.

Бо коли ми отримаємо F-16, нам треба буде просити ракети JDAM, щоб ми могли дістати до Криму. Тому що наші Storm Shadow на F-16 не вішаються, вони вішаються на Eurofighter.

Нам треба створювати свої БПЛА дальньої дії, які могли б залітати на 1000 км, які будуть просто навантажувати російську протиповітряну оборону.

Навіщо росіяни продовжують атакувати Україну малоефективними «Шахедами» (відео)

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉