Facebook Pixel

Україна розглядає військові об'єкти рф в Криму як нові цілі для HIMARS, — ГУР

Збройні сили України можуть застосувати РСЗО середньої і далекої дії, у тому числі HIMARS проти російських військових об'єктів у Криму.

Кримський півострів став «хабом переміщення окупантів» звідки російська військова техніка та підкріплення потрапляють на південь України.

Як заявив в ефірі національного телемарафону представник генерального управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький, Україна допускає може застосувати реактивні системи залпового вогню далекої дії, у тому числі HIMARS, проти російських військових об'єктів у анексованому Криму.

Quote«Скупчення техніки, боєприпасів та матеріалів, які зосереджуються в Криму, а потім використовуються для російських окупаційних військ... можуть стати мішенню для РСЗВ», — додав Скібіцький.

Крім того, за його словами, Росія постійно використовує Чорноморський флот, що базується у Криму, для ракетних атак проти України. Це системи «Калібр», фрегати, малі ракетні кораблі, які несуть бойове чергування, чекають команди, а потім проводять пуски по українській території.

Quote«І це теж одна з цілей, які необхідно вражати задля безпеки нашої країни», — сказав представник ГУР.

Перші установки HIMARS ЗСУ отримали наприкінці червня. Відтоді українське військове керівництво повідомило про кілька успішних операцій по знищенню командних пунктів та складів з боєприпасами росіян на окупованих територіях України.

8 липня президент США Джо Байден санкціонував надання Україні нового пакета військової допомоги на суму до $400 млн, який містить ще чотири одиниці РСЗВ HIMARS.

Контекст. 15 липня в інтерв'ю ВВС міністр оборони Олексій Резніков зазначив, що Київ взяв зобов'язання не використовуватиотримані від США системи HIMARS по російських об'єктах на території РФ.

Нещодавно Секретар РНБО Олексій Данілов заявив про те, що російські окупанти почали дуже ретельно охороняти Кримський міст.

«Вони напружені зараз через Кримський міст. Його дуже ретельно охороняють. Майже кожного дня там відбуваються навчання. Кількість ППО, які поставили для охорони цього об'єкта, — шалена», — пояснив Данілов в ефірі «Радіо НВ».

Подякувати 🎉