Facebook Pixel

Чому Україна досі дипломатично ігнорує Тайвань, попри його допомогу – пояснює експерт

Тайвань є однією з провідних держав у Східній Азій у технологічному секторі на рівні з Китаєм і Японією. Тайванські компанії виготовляють до 90% високотехнологічних чипів для всього світу. Також вони розвинені у сферах автоматизованої агрокультури, фармацевтики та багатьох інших.

Ця держава готова активно допомагати Україні гуманітарно та налагоджувати бізнес-партнерство, проте наша країна досі не має жодних дипломатичних відносин із Тайванем.

The Page спитав, чому, в інтерв'ю з Марією Макарович, представницєю східноазійського офісу «Ліберально-демократичної ліги України» на Тайвані, яка прожила там більше року й зустрічалась із головою МЗС та іншими представниками країни та постійно просуває ідею співпраці з островом.

Чому Україна не має дипломатичних відносин із Тайванем

Тайвань активно допомагає Україні з відбудовую різних об'єктів у місцевих громадах, проте через відсутність будь-яких офіційних відносин із Україною від робить це постійно через європейські держави-посередники. Наприклад, під час відбудови садочку в Ірпені це працювало буквально так, що Тайвань надавав допомогу Литві, а Литва – вже Україні. Ба більше, відсутність будь-якого контакту не дозволяє реалізовувати багато потенційних проєктів.

Quote«Увесь цей час Тайвань намагається отримати якийсь фідбек від наших державних органів, але його немає на офіційному рівні, і це певним чином ненормально. Більше того, така позиція впливає на сприйняття українців. А співпраця з Тайванем для нас може бути дуже вигідною, особливо в рамках відбудови», – каже Марія.

Макарович каже, що майже всі європейські країни мають так звані офіси Тайваню. Це не офіційні посольства, але близькі за функціями установи. Проте коли кілька років тому Литва вирішила перейменувати Тайбейський офіс на Тайванський, Китай ввів шалені санкції проти литовських продуктів, що спричинило великі втрати бюджету.

Quote«Я думаю, це й лякає українську сторону. Ми не можемо дозволити такий ризик для нашої економіки зараз».

Чому Україна ігнорує Тайвань: детально (відео)

Як ми могли б розпочати наші відносини з Тайванем

Але Марія Макарович наголошує, що два з половиною роки війни ми нічого не робили в напрямі співпраці з Тайванем. Водночас КНР тільки поглиблювала співпрацю з рф, незважаючи на всі вмовляння президента Зеленського та зусилля нашого МЗС.

Ймовірною формою співпраці міг би бути офіс Тайваню з економічної та культурної співпраці, який не суперечить жодним принципам КНР щодо політики «одного Китаю». Проте навіть для цього кроку потрібна серйозна політична воля, яку Макарович на даний момент серед нашого політикуму не бачить.

За участі «Ліберально-демократичної ліги України» деякі місцеві ради вже співпрацюють із Тайванем, проте це дуже обмежено відсутністю будь-яких відносин на рівні держав.

Подякувати 🎉