Facebook Pixel

США звинуватили Китай у постачанні росії двигунів для ракет і безпілотників

США звинуватили Китай у постачанні росії двигунів для крилатих ракет і безпілотників, а також верстатів для виробництва балістичних ракет – та закликали Євросоюз посилити дипломатичний та економічний тиск на Пекін. Про це повідомляє Financial Times,

За даними розвідки США, китайські та російські групи працюють над спільним виробництвом безпілотників у рф. Китай у 2023-му поставив до росії 90% всього імпорту мікросхем для виготовлення танків, ракет і літаків.

Офіційні особи США стверджують, що Китай також допомагає в модернізації супутникових та інших космічних технологій, які використовуються для війни проти України. Додатково Пекін надає рф супутникові зображення.

Читайте також:
Про що домовилися США і Китай

Китай поставив росії набагато більше техніки для оборонки, ніж вважали раніше

Денніс Уайлдер, колишній провідний військовий аналітик ЦРУ з Китаю, вважає, що розкриті дані розвідки «набагато перевищують попередні оцінки та свідчать про узгоджену програму лідерів Китаю» щодо допомоги в російській агресії в Україні.

Доступ до європейських верстатів для оборонних виробництв росія втратила ще у 2022-му «і Китай зробив крок, щоб заповнити цю прогалину», нагадує Уайлдер, який зараз працює в Джорджтаунському університеті.

Китай є світовим лідером у виробництві дронів для військових і цивільних цілей та чипів для систем націлювання та радарів.

США закликали Євросоюз посилити санкції проти Пекіна

У США вважають, що тиск з боку Євросоюзу може змусити Пекін припинити експорт техніки.

Проте Штати закликають не лише до риторичного тиску, а й щоб Європа посилила використання економічних інструментів. Для порівняння: починаючи з 2022 року ЄС запровадив санкції лише до 3 китайських корпорацій, тоді як США включили до санкційних списків понад 100 юросіб.

У Пекіні зростає впевненість, що він може підтримувати москву без загрози економічним відносинам з Європою. Тому представники США сподіваються, що будь-яке посилення тиску та нові санкції з боку європейських країн сприятимуть значній зміні позиції Китаю з огляду на його економічні проблеми.

США вже чітко пояснюють банкам – у Китаї та за його межами – наслідки спрощення умов платежів з росії для китайських груп, які постачають в росію технології та обладнання для армії.

Які китайські компанії допомагають рф воювати з Україною

«Ці матеріали заповнюють критичні прогалини в російському циклі оборонного виробництва. Як наслідок, росія здійснює найамбітнішу оборонну експансію з часів Радянського Союзу і в більш швидкий термін, ніж ми вважали можливим на початку цієї війни», підкреслив представник уряду США.

Кілька китайських корпорацій, включаючи Wuhan Global Sensor Technology, Wuhan Tongsheng Technology і Hikvision, постачали оптичні компоненти для використання в російських системах озброєння, включаючи танки та бронетехніку.

За даними розвідки, росія також отримала військову оптику для зброї від iRay Technology і Північнокитайського науково-дослідного інституту електрооптики.

Вашингтон також звинуватив Dalian Machine Tool Group, одну з найбільших подібних компаній у Китаї, у постачанні інструментів росії.

Китайські компанії також «ймовірно постачали» рф нітроцелюлозу для виготовлення ракетного палива для зброї. Вони сказали, що це дозволило москві «швидко» розширити свої можливості з виробництва критичних боєприпасів, включаючи артилерійські снаряди.

Чи заявить Шольц протест Сі 16 квітня

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у вівторок, 16 квітня, планує другий офіційний візит до Китаю, де має зустрітися з Сі Цзіньпіном. Напередодні поїздки представник уряду Німеччини вже сказав, що Берлін «стурбований» тим, що Пекін «доставляє в росію товари, які підтримують її військові зусилля – технології подвійного призначення, які росія може використовувати у військових цілях».

Quote«Це те, чим ми дуже стурбовані. Ми це з’ясуємо під час переговорів», – сказав він.

Водночас офіційно Китай заявляє, що «не надавав зброї жодній стороні» війни в Україні.

Quote«Звичайна торгівля між Китаєм і росією не повинна заважати або обмежуватися. Ми закликаємо американську сторону утримуватися від приниження нормальних стосунків між Китаєм і росією і не робити з нас цапа відбувайла», – заявив речник посольства Китаю в США Лю Пенгу.
Подякувати 🎉