Facebook Pixel

В Укргідрометцентрі пообіцяли українцям теплу зиму

В Укргідрометцентрі спрогнозували, що зима 2022-2023 в Україні буде дещо теплішою за попередні. За словами очільника відомства Миколи Кульбіди, ймовірність суворої зими для України є мізерною.

Quote«Усі зими в нас із температурним режимом вищі за норму. Не виключаються морозні періоди, можливо, навіть сильні. Але вони будуть короткі й на загальному періоді зими не позначаться», — розповів він під час засідання Штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2022/23 років.

В інтерв’ю виданню «КП в Україні» Кульбіда пояснював, що за минулі 25 років середня температура в січні та лютому збільшилася в середньому на 2 — 2,5 градуса. Це свідчить про те, що зменшилася кількість днів із «мінусовою» середньодобовою температурою, а відтак тривалість зимового періоду в країні скоротилася. Він також додав, що в певні роки українцям навіть важко було оцінити, чи була взагалі зима.

Контекст. Україна нині активно готується до найскладнішого в історії незалежної України прийдешнього опалювального сезону. На сьогодні держава має в запасі щонайменше майже 14 млрд кубів газу та 2,2 млн тонн вугілля. Українська влада не виключає, що росіяни взимку гатитимуть по енергетичній інфраструктурі України, як зробили минулого місяця на Харківщині.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉