Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Дійдемо до ситуації Зімбабве або Венесуели» — нардеп розповів, чим загрожує друкування гривні

Ярослав Железняк. Фото: Facebook/Ярослав Железняк

Ярослав Железняк. Фото: Facebook/Ярослав Железняк

Нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк пояснив, чим загрожує друкування грошей. Основна небезпека такого рішення — знецінення валюти та зростання цін. Нардеп також пояснив, що саме мав на увазі колишній голова Нацбанку Яків Смолій, коли говорив про політичний тиск.

Про це він розповів діловому тижневику «Перша Шпальта».

«На нарадах, на яких були присутні президент, прем'єр-міністр і представники «Слуги народу», від нього вимагали підняти рівень долара до гривні до 30 грн, бо такий курс закладено в бюджет. І друге – підняти інфляцію до 11%. Звичайно, це можна зробити фактично єдиним методом – надрукувавши значно більше грошей», — пояснив нардеп.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Спочатку від Смолія вимагали надрукувати 70 млрд грн, потім сума ставала дедалі більше й більше, розповів він.

Quote«Це як скринька Пандори. Якщо хоча б раз будь-який голова Національного банку піде на те, щоб друкувати гроші, то дуже швидко ми дійдемо до ситуації Зімбабве або Венесуели, де, на жаль, інфляція вже не вписується в розумні рамки, які ми хотіли б бачити у нормальних країнах», — зазначив Железняк.

За словами нардепа, в Україні дехто вважає, що потрібно друкувати гроші за прикладом західних країн, які під час кризи надрукували гроші, щоб підтримати економіку. Однак вони забувають про те, що гривня не є тією валютою, яка перебуває у вільному обігу по всьому світу. Ба більше, у нашої країни інша економіка.

«Ми маємо просту ситуацію. Ви сидите вдома, і у вас є 100 грн. Ви можете ними розпоряджатися — наприклад, можете піти, покласти їх у сканер і надрукувати 10 раз по 100 грн. Але від цього фактично ваших грошей більше не стане», — пояснив нардеп з «Голосу».

Представники уряду хочуть короткостроково надрукувати гроші й дати комусь пенсію на 1 тис. грн більше, комусь зарплату мінімальну підвищити. Однак це призведе до падіння валюти.

Quote«І якщо курс у нас буде не 25 грн, а 35 грн або більше і ви підете купувати, наприклад, мобільний телефон, то він коштуватиме на третину більше, ніж зараз. Ба більше, нестабільний курс – це відтік грошей з банківської системи, відтік інвестицій з України. На жаль, це невпевненість наших громадян у завтрашньому дні», — зазначив нардеп.

Контекст. Смолій написав заяву про звільнення й 1 липня о 17.00 передав її президенту Володимиру Зеленському. Причиною цього сам голова Нацбанку назвав політичний тиск. Подібна новина викликала неоднозначну реакцію у представників бізнесу та політичних діячів в Україні.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини