Зеленський пообіцяв МВФ прийняти «антиколомойський закон» та земельну реформу

Президент Володимир Зеленський заявив, що взяв на себе зобов’язання прийняти земельну реформу та банківський закон для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Він наголосив, що оновлений Кабмін також виступає за якнайшвидше підписання меморандуму з фондом.

Як повідомив глава держави під час розмови з журналістом Bloomberg, закон про ринок землі є найскладнішою реформою. Він додав, що голосування за законопроєкт є лише першим кроком, надалі треба буде ще прийняти закон про референдум і здійснити впорядкування земельних кадастрів. Зеленський підкреслив, що попри опір, який чинить опозиція, Верховна Рада закон ухвалить.

Окрім того, президент розповів про роботу щодо підготовки «антиколомойського закону», який зробить неможливим повернення банків їхнім ексвласникам. Зеленський додав, що спеціалістам, які над ним працюють, «потрібно ще трохи часу на узгодження». Він зазначив, що на заваді прийняттю закону можуть стати проблеми з точки зору оцінки його конституційності, однак запевнив, що над цим питанням працюють юристи.

Telegram Logo

Контекст. Як стало відомо The Page, МВФ залишився незадоволений законопроєктом №2571, який повинен зробити неможливим повернення Приватбанку колишнім власникам. Зараз наглядати за доопрацюванням компромісного варіанту, який задовольнив би МВФ та інших учасників процесу, замість Мін'юсту будуть «сильні юристи» з Офісу президента, розповіло джерело The Page, близьке до переговорів.

Початковий варіант законопроєкту №2571 наприкінці грудня подав Кабінет міністрів. Однак у профільному комітеті Верховної Ради з питань фінансів текст документа викликав невдоволення. Впродовж останніх двох місяців триває робота над новим варіантом законопроєкту.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Рада директорів МВФ має остаточно затвердити новий кредит після того, як Україна виконає низку попередніх умов. Зокрема йдеться про прийняття закону, який би унеможливив повернення Приватбанку колишнім власникам; а також прийняття закону про ринок землі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини