Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Раді розробили свій варіант «антиколомойського» законопроекту

Данило Гетманцев. Фото: «5 канал»

Данило Гетманцев. Фото: «5 канал»

Фінансовий комітет Верховної Ради змінив урядовий законопроєкт №2571 про заборону повертати виведені з ринку банки ексвласникам. Але оновлений текст не погоджений з МВФ, для якого цей закон є критично важливим. Про це LIGA.net повідомили співрозмовники в финкомитете і НБУ.

Із законопроєкту, запропонованого комітетом (він може отримати при реєстрації номер №2571-д), зникли, зокрема, норми про те, що для отримання компенсації ексвласниками їх реальні збитки повинен підтвердити міжнародний аудитор, а справи банків, що лопнули, повинні розглядатися у Верховному суді.

Норму про компенсації змінили: у випадку, якщо ексвласники банку доводять у суді неправомірність рішень НБУ про виведення з ринку або націоналізацію, у них є півроку, щоб домовитися з Кабміном про відшкодування втрат. Якщо сторони не прийдуть до згоди, суму компенсації повинен визначити український суд.

Проти урядової версії №2571 виступає особисто голова комітету Данило Гетманцев. Він вважає, що частина положень законопроєкту підсилюють Нацбанк і потенційно порушують Конституцію.

Законопроєкт планували поставити на голосування 6 лютого, перед прийняттям закону про ринок землі, але цього не сталося.

За словами Гетманцева, комітет постарається визначитися з новою редакцією проєкту до наступного пленарного тижня 17-21 лютого.

Це означає, що МВФ навряд чи затвердить нову кредитну програму для України в лютому, як очікувалося.

Контекст

Міністр юстиції Денис Малюська заявив The Page, що текст законопроєкту про заборону повернення ексвласникам неплатоспроможних банків може бути змінений.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини