Кабінет міністрів вніс у Верховну Раду законопроєкт, який забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам, повідомляє «Економічна правда».
Проєктом закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з окремих питань функціонування банківської системи» передбачається змінити законодавство, яке регулює виведення неплатоспроможних банків з ринку. Зокрема, зміни торкнуться ситуацій, що пов'язані з переходом до Міністерства фінансів прав володіння неплатоспроможним банком.
Уряд пропонує внести зміни до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» в статті 41, 41.1. Зазначимо, що «Приватбанк» було виведено з ринку за допомогою статті 41.1 цього закону. Зміна редакції цієї статті заборонить колишнім власникам банків, які стали неплатоспроможними, отримувати їх назад у власність.

У законодавство також внесено зміни в розділ про капітал банку, структуру власників і порядок її зміни. НБУ отримує право тимчасово позбавляти власника банку права голосу і вимагати відчуження відповідних акцій банку, якщо зміни в структурі капіталу не було узгоджено.
Проєктом закону банки зобов'язали визначати пов'язаних осіб в операціях з НБУ. Регулятор, здійснюючи банківський нагляд, має право визначати пов'язаних осіб і вимагати зміни складу ради і правління банку. Керівники банків зобов'язуються запобігати появі конфлікту інтересів.
У законопроєкті також уточнено поняття банківської таємниці та умови поширення інформації, яка відноситься до неї. Наприклад, рішення про визнання банку неплатоспроможним є банківською таємницею. Нацбанк має право розкрити банківську таємницю тільки в наступних випадках: за запитом фізичної особи, за запитом юридичної особи та за рішенням суду.
Якщо рішення НБУ оскаржуються в суді, то позивач має право на компенсацію завданих «реальних збитків».
Цим законопроєктом уряд хоче усунути перешкоди на шляху отримання кредиту від МВФ. Одна з вимог Фонду — неможливість повернення банків екс-власникам.
Раніше Міністерство фінансів передало Кабміну 100% акцій Приватбанку.
Державний Приватбанк і міжнародна платіжна система Visa запустили першу в Україні віртуальну платіжну карту для підприємців і малого бізнесу «Ключ до рахунку».