Facebook Pixel

Приватбанк перейшов у власність Кабміну

Автор

Міністерство фінансів передало 100% акцій Приватбанку Кабміну, свідчать дані НБУ, пише галузеве видання Finbalance.

«На 25.09.2019 власником 100% акцій Приватбанку була вказана «держава в особі Кабінету Міністрів», тоді як на 01.01.2019 – «держава в особі Міністерства фінансів», — повідомляють у НБУ.

Наразі Кабмін володіє 100% акцій Ощадбанку та Укрексімбанку, а Мінфіну належать 94,94% акцій Укргазбанку (решта 5,06% — у міноритаріїв).

Контекст

  • Націоналізували Приватбанк у грудні 2016 року. До цього він належав Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Мінфін став власником 100% акцій банку, а держава вклала в нього понад 155 млрд грн.
  • Детективи міжнародної компанії Kroll виявили, що протягом десяти років до націоналізації банк був об'єктом масштабних шахрайських дій, унаслідок яких отримав $5,5 млрд збитків. Напередодні націоналізації понад 95% кредитів віддали сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами, а також групам афілійованих з ними осіб. Коломойський називав ці звинувачення «фейком».
  • Гроші з Приватбанку переважно виводили через «дочки» в Латвії та на Кіпрі. Загалом за вісім років до націоналізації банку через офшорні компанії провели понад $52 млрд, йдеться в розслідуванні журналістів OCCRP (Проєкт з розслідування корупції та організованої злочинності).
Telegram Logo
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини