Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Підтримка бізнесу в карантин: що пропонує законопроєкт Зеленського

Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про підтримку бізнесу та громадян у період карантину через коронавірус.

Про це йдеться на сторінці законопроєкту на сайті Верховної Ради.

Варто зазначити, що допомогу зможуть отримати лише ті працівники, які застраховані шляхом сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Згідно з законопроєктом соціальна підтримка надаватиметься у вигляді:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • одноразової матеріальної допомоги працівникам у разі втрати частини зарплати через обмеження роботи підприємства в рамках карантинних заходів;
  • одноразової матеріальної допомоги підприємству для збереження робочих місць;
  • одноразової грошової допомоги юридичним особам, з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Державна допомога фізичним особам

Застрахований громадянин може отримати одноразову допомогу у розмірі 8 тис. грн. Однак для цього необхідно бути працівником підприємства, основний вид економічної діяльності якого входить у Перелік видів економічної діяльності. Також підприємство не повинно знаходитися в процесі закриття або банкрутства.

Для отримання виплати пропонується подати заяву до Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

У заяві треба буде зазначити:

  • прізвище, ім’я, по батькові, дату народження;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта;
  • адресу місця проживання;
  • підтвердження відповідності застрахованої особи;
  • номер банківського рахунка для виплати одноразової матеріальної допомоги – за стандартом IBAN.

Варто зазначити, що ФОПи не зможуть отримати такий вид допомоги.

Державна допомога юридичним особам

Водночас підтримку держави можуть отримати юридичні особи. Компенсацію одержать ті підприємства, яким довелося скоротити тривалість робочого дня працівників через простій, спричинений карантинними обмеженнями. Законопроєктом пропонується надання одноразової допомоги таким підприємцям.

Розмір допомоги визначатиметься пропорційно робочому часу працівника, який скорочено або заплановано скоротити, у тому числі за простій, однак вона не може перевищувати 8 тис. грн на одного працівника.

Однак підприємець не зможе отримати компенсацію, якщо не сплатив державне соціальне страхування за всі місяці третього кварталу 2020 року. Також це стосується тих, хто працює за сумісництвом.

Також юридичні особи можуть отримати одноразову компенсацію витрат. Отримати її зможуть підприємства, діяльність яких станом на 31 жовтня 2020 року підходить до Переліку видів економічної діяльності.

Розрахунок суми одноразової компенсації здійснюється поділом суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплаченої за десять місяців, що передували набранню законопроєктом чинності, на десять.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини