Плани роботодавців на 2025 рік щодо підвищення зарплат стали більш стриманими — експерти

Однією з головних тенденцій 2024 року на ринку праці стало підвищення зарплат персоналу на тлі кадрової кризи. Проте опитані The Page експерти зазначають, що у 2025 році цей тренд може уповільнитись. Адже на бізнес посилюється податковий тиск, а за три роки великої війни багато компаній виснажили свої ресурси.

«Загалом плани бізнесу на 2025 рік щодо рівня підвищення зарплат персоналу стали більш стриманими порівняно з 2024 роком. Проте компанії продовжують інвестувати у розвиток персоналу попри виклики», – зазначила Анна Дерев’янко, виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Тобто, за результатами дослідження, яке в ЄБА провели разом з експерткою з аналітики ринку праці Тетяною Пашкіною, у 2025 році 36% компаній планують підвищення, але ще не визначились з його розміром. Тоді як 16% підвищать винагороду на 5-10%, 24% – на 10-15%, 11% – на 15-20%, і лише 1% компаній планують підвищення заробітної плати на понад 20%.

Для порівняння: у 2024 році 18% компаній підвищили зарплати менше ніж на 10%, 43% – на 10-15%, 21% – на 15-20%, а 5% компаній – на більше ніж 20%.

Анна Дерев’янко додає, що однією з ключових тенденцій на ринку праці у 2024 році є вищий рівень очікувань заробітної плати з боку кандидатів, ніж пропозиції бізнесу. Отже в 2025 році на тлі більш стриманих можливостей бізнесу ця розбіжність може посилитись.

Наталія Слинько, засновниця та CEO консалтингової компанії Talent Match, на 2025 рік також не прогнозує суттєвого підвищення зарплат.

«Можлива певна індексація або окреме підвищення винагороди тим, хто досягає поставлених результатів. Крім того, при розрахунку фонду оплати праці долар часто конвертують вже не по 40 грн, а майже по 50 UAH/USD. Тому таке підвищення по суті є компенсацією коливань курсу і зменшення купівельної спроможності гривні», – коментує Слинько.

Олександра Томашевська, податкова консультантка Київського центру підтримки і розвитку бізнесу, додає, що на ринку є компанії, які вже вичерпали всі ресурси для підвищення зарплат. Як приклад співрозмовниця The Page наводить представників галузей з високою конкуренцією – продуктову групу товарів, заклади громадського харчування, доставку чи інші послуги, де зарплата становить понад 50% собівартості.

Читати на The Page