Аналітики платформи з працевлаштування «OLX Робота» провели опитування, в межах якого, зокрема, запитали у роботодавців про їхні дії у разі погіршення кадрової нестачі в Україні. з’ясовує, як опитані «OLX Робота» бізнесмени відповідатимуть на загострення дефіциту на ринку праці.
Що буде з бізнесом, якщо кадрова криза загостриться
Як з’ясувало опитування «OLX Робота», більшість бізнесів під впливом зростаючого дефіциту на ринку праці сфокусуються на кандидатах, які раніше часто зазнавали дискримінації при працевлаштуванні, як-от пенсіонери, молодь без досвіду роботи тощо.
«Наразі роботодавець дивиться на кандидатів, як на представників різних соціальних груп. І часто це власне і є можливість вирішити кадрову кризу за допомогою більш активного залучення соціально вразливих верств населення. Тобто, простішими словами, таким шляхом бізнес і роботодавці приходять до інклюзивності, що не було раніше притаманно ринку праці України», – зазначила на презентації дослідження Марія Абдулліна, керівниця категорій «OLX Работа» та «Послуги».
Крім того, заради утримання і залучення персоналу роботодавці підвищують зарплати, які з серпня 2023 року по серпень 2024 року в середньому по Україні зросли на 19%.
Проте 18% опитаних обрали опцію «Інше». Тут більшість респондентів деталізували, що у разі погіршення ситуації з кадрами «будуть вимушені закривати бізнес». Бо вже зараз, коли ми, наприклад, скаржимося на погіршення якості сервісу, неквапливий персонал або відсутність певних позицій у меню закладу, часто за цим стоїть саме дефіцит кадрів. Якщо негативний тренд посилиться, деякі бізнеси дійсно будуть змушені зупинятися, принаймні тимчасово.

Через нестачу персоналу деяким бізнесам загрожує зупинка або закриття. Ілюстративне фото: Depositphotos
Скільки роботодавців вже відчувають кадрову кризу
Більше половини опитаних «OLX Робота» бізнесів вже зіткнулися з дефіцитом персоналу у своїй сфері. Під кадровою кризою тут маються на увазі проблеми з пошуком працівників і закриттям вакансій.
В найближче майбутнє більшість роботодавців дивиться без особливого оптимізму. Бо на думку 65% опитаних, кадрова криза в Україні буде лише загострюватися. Вочевидь, певну частину бізнесів це може змусити до закриття.
Чому в Україні у 2024 році виникла кадрова криза
Головною причиною кадрової кризи опитані роботодавці вважають мобілізацію та складнощі у працевлаштуванні чоловіків. Марія Абдулліна,. виходячи з розгорнутих відповідей, пояснює, що чоловіки або вже мобілізовані, або не працевлаштовуються офіційно, або не виступають активними шукачами роботи.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також