Місія МВФ зараз працює у Києві. Її мета – з'ясувати, чи можна надавати Україні черговий транш фінансування. Очікується, що в рамках перегляду програми EFF представники фонду закликатимуть владу України швидше девальвувати свою валюту, знизити відсоткові ставки та посилити заходи щодо збирання податків для покриття бюджетного дефіциту. Про це повідомило агентство Bloomberg із посиланням на анонімні джерела.
Результатом роботи місії може стати виділення Україні 1,1 млрд доларів, якщо співробітники фонду визначать, що Україна досягає цільових показників програми та має достатньо коштів та політик для задоволення своїх фінансових потреб.
Однак НБУ не хоче, щоб гривня послабшала ще більше, оскільки цей крок поставить під сумнів його здатність підтримувати цінову стабільність.
Зниження курсу, а також підвищення податків також завдадуть політичних збитків владі.
Глава НБУ написав 4 вересня ввечері після зустрічі з командою МВФ, що пошук «оптимальної» грошово-кредитної та фіскальної політики важливий, не вдаючись у подробиці, і що внутрішній ринок боргу «відіграватиме значну роль» у фінансуванні уряду.
У МВФ вважають, що девальвація гривні та пом'якшення грошово-кредитної політики на тлі помірної інфляції допоможуть наростити бюджетні доходи України у гривні та зробити запозичення для Міністерства фінансів дешевшими.
У фонді також розкритикували план уряду щодо підвищення низки податків як надто м'який і закликали розглянути питання щодо збільшення ширшого спектра податків. Однією з можливих пропозицій є підвищення ставки ПДВ.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Ключові інсайти та практики клієнтського досвіду на 17’CUSTOMER EXPERIENCE CONFERENCE 26-27 вересня
Успіхом потрібно насолоджуватися: чим небезпечне вигоряння та як його уникати