Завершення будівництва «Північного потоку — 2» обійдеться Україні у $3 млрд на рік — Макогон

Будівництво «Північного потоку — 2». Фото: сайт «Газпрому»

Будівництво «Північного потоку — 2». Фото: сайт «Газпрому»

Завершення будівництва другої нитки газопроводу «Північний потік — 2» призведе до повної втрати транзиту з 2025 року. Україна втрачатиме щорічно $2,5-$3 млрд доходу від транзиту.

Про це заявив глава «Оператора ГТС України» Сергій Макогон на своїй сторінці у Facebook.

«Після запуску першої нитки «Турецького потоку» Україна фактично повністю втратила транзит газу з Росії до Туреччини та Південної Європи. Після закінчення будівництва трубопроводу в Болгарії та запуску другої нитки «Турецького потоку» Україна втратить частину транзиту, який йде в Угорщину та Сербію (до 15 млрд куб. м). Запуск очікується наприкінці 2020-го – на початку 2021-го. Тому критично важливо не допустити закінчення будівництва «Північного потоку – 2».

Сергій Макогон

Сергій Макогон

Глава «Оператора ГТС України»

За словами Макогона, рішення Федерального мережевого агентства Німеччини про звільнення від вимог газової директиви Євросоюзу (ЄС) про поділ власника газу, продавця і транзитера може знизити рентабельність «Північного потоку — 2». Це пов'язано з тим, що російському «Газпрому» вдасться завантажити лише 50% потужності проєкту.

Telegram Logo

Контекст. Німецький регулятор звільнив «Північний потік — 2» від дії норм Третього енергопакету ЄС. Його норми обмежують можливості одного постачальника транспортувати газ 50-відсотковими потужностями трубопроводів.

Як відомо, будівництво газопроводу було припинено через введені США санкції проти підрядників газопроводу в грудні 2019 року. Але на спільній пресконференції з президентом Росії Володимиром Путіним канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила, що «Північний потік – 2» легалізовано європейським законодавством і його треба добудувати.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Днями Федеральне мережеве агентство Німеччини повідомило про намір відхилити заявку оператора газопроводу «Північний потік — 2» компанії Nord Stream 2 на звільнення від вимог газової директиви Євросоюзу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини