Facebook Pixel

Законопроєкт про Бюро економічної безпеки Рада розраховує ухвалити до зимових канікул

Фото: rada.gov.ua

Фото: rada.gov.ua

Виборів цьогоріч не буде, тому народним депутатам слід направити максимум зусиль на те, щоб Україна разом із усім світом відновлювалася після наслідків пандемії. Про це сказав 25 січня на погоджувальній раді у ВР голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко.

На цьому тижні депутати завершують роботу 4-ї сесії та з 30 січня йдуть на зимові канікули. За решту робочих днів вони планують розглянути такі законопроєкти:

  • № 3087-д — про Бюро економічної безпеки. Новий орган потрібен для того, щоб остаточно поховати податкову міліцію.
  • № 3196-д — про реформу СБУ.
  • № 3318 — про ветеринарну медицину.
  • № 4531 — про відновлення конкурсів при відборі на держслужбу.
  • № 4241 — про колекторську діяльність та регулювання діяльності мікрофінансових установ.
  • № 4278 — про збільшення до 150 євро безподаткової вартості поштових відправлень.
  • № 3612 — про народовладдя через всеукраїнський референдум.

Контекст. Законопроєкт №3087-д у першому читанні прийнятий 3 вересня 2020 року. Він передбачає ліквідацію податкової міліції, оптимізацію структури та штату органів, які ведуть боротьбу зі злочинами в сфері економіки, усунення дублювання їхніх функцій та створення на їхній базі нового органу — Бюро економічної безпеки (БЕБ). Основною штатною одиницею повинні стати детективи, які об'єднують функції слідчих і оперативників.

Telegram Logo

Цей проєкт нагадує іншу законодавчу ініціативу парламентаріїв, датовану ще 2015 роком. Тоді йшлося про створення Служби фінансових розслідувань.

Фахівці звертають увагу на те, що законопроєкт №3087-д не містить чітких принципів взаємодії БЕБ з іншими державними органами — насамперед у сфері аналітичного забезпечення. Новий орган матиме право отримувати службову інформацію цілого ряду державних служб — Служби фінансового моніторингу, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та інших (до речі, про Державну податкову службу в законопроєкті навіть не згадується). Планується, що він отримає доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та баз державних органів. Але порядок такого доступу визначатиметься індивідуально з кожною установою, відзначають експерти. Все залежатиме від доброї волі відомства-розпорядника даних.

Коментарі

Всі новини