Facebook Pixel

За що можуть штрафувати ФОПів у 2024 році

Перелік можливих порушень ФОПів, за які передбачені штрафні санкції, досить широкий. Наприклад, найчастіше підприємці платять за невчасно подану звітну декларацію або неналежне ведення первинної документації. Суми відрізняють залежно від проблемних ситуації та можуть коливатися від кількох сотень гривень до десятків тисяч.

За що можуть оштрафувати платника у 2024 році, розповів податковий консультант Михайло Смокович.

Всі випадки передбачені Податковим кодексом України та включають несвоєчасну сплату коштів, доходи за незареєстрованими КВЕД, перевищення річного ліміту, неправильну діяльність на визначеній групі єдиного податку, відсутність звітності та багато іншого. Суми та конкретні порушення, які найчастіше трапляються, вказані нижче.

  1. Невчасно подана звітність – 340 грн. Трапляється, що штраф взагалі не нараховують або він виникає в Єдиному кабінеті платника через 2-3 роки. Тому знаючи, що не встигли у визначений термін подати декларацію, заплатіть єдиний податок на 340 грн більше, ніж потрібно за календарний період.
  2. Несвоєчасна сплата єдиного податку. Для ФОПів 1 та 2 групи становить 50% від суми боргу, для підприємців 3 групи – 5% або 10% (залежно від терміну погашення заборгованості).
  3. Незастосування реєстратора розрахункових операцій: 100% вартості проданих товарів за перше порушення, 150% вартості – за кожне наступне порушення. Це можуть бути настільки великі суми, що підприємці, які повинні працювати з касовим апаратом, не повинні ігнорувати це зобов’язання, аби не збанкрутувати.
  4. Відсутність обліку товарних залишків. Це потрібно ФОПам, які продають ризикові групи товарів (ювелірні вироби, підакцизна продукція, медичні засоби тощо). Штраф – 100%.
  5. Неналежне ведення первинної документації – 1020 грн.
  6. Співпраця з неоформленим працівником – 10 мінімальних заробітних плат (станом на лютий 2024 року це 71 000 грн).
  7. Ведення неоформленої підприємницької діяльності – від 17 000 до 34 000 грн з конфіскацією майна.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉