Facebook Pixel

Маски залишать, а сертифікати вакцинації зроблять пропусками. У МОЗ розповіли про плани боротьби з коронавірусом

З масками та сертифікатами вакцинації: плани МОЗ з боротьби з коронавірусом. Фото: УНІАН

З масками та сертифікатами вакцинації: плани МОЗ з боротьби з коронавірусом. Фото: УНІАН

Міністерство охорони здоров'я не скасує носіння масок у громадських місцях найближчим часом і розглядає внутрішній сертифікат вакцинації, як можливий «пропуск» в публічні заклади.

Про це головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив в інтерв'ю виданню «Українська правда».

За його словами, в інших країнах вакциновані люди отримують переваги і можуть простіше відвідувати публічні заходи, отримувати послуги, сервіси тощо.

Telegram Logo
Quote«Основна ідея, яка застосовувалася в інших державах, і яку, найімовірніше, використовуватиме Україна — це максимальне використання внутрішнього цифрового сертифікату. Він повинен стати умовним пропуском», — сказав він, додавши, що зараз ці сертифікати тестуються і незрозуміло, як вони працюватимуть, але вони будуть у вигляді QR-коду з підтвердженням того, що людина вакцинована, перехворіла, має негативний тест або антиген-тест.

Водночас Кузін додав, що у впровадженні такої практики важливо зберегти «баланс між правами людини», оскільки деяким громадянам вакцинація протипоказана.

Що стосується скасування масок, то головний санлікар зазначив, що зробити це можна тоді, коли більша частина населення буде вакцинована.

Quote«І коли є гарантія, що жодна людина, що знімає маску в громадському місці або місці скупчення людей, не ризикує передати інфекцію», — сказав він.

Контекст. Раніше повідомлялося, що через штам «Дельта» в Києві не посилюватимуть карантин, але столиця готується до третьої хвилі захворювання.

Коментарі

Всі новини