Facebook Pixel

Єврокомісія надасть Україні ще 2,5 млрд євро для «успішного відновлення»

Україна додатково отримає від Єврокомісії ще 2,5 млрд євро. А вже з початку наступного року від ЄС Україні щомісяця надходитиме 1,5 млрд євро.

Як зазначила в себе у Twitter голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, Європа надаватиме підтримку Україні, скільки буде потрібно.

Quote«Ми плануємо виділити 18 млрд євро на 2023 рік із регулярним наданням коштів. Для термінового відновлення, яке призведе до швидкого й успішного відновлення країни. Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно», — зазначила євродипломатка.

Хто та скільки дав Україні грошей із початку повномасштабного вторгнення

Як свідчать дані Міністерства фінансів України, з 24 лютого США та ЄС виділили Україні найбільше грошей. Так, від Америки Україна вже отримала майже $8,5 млн, а від ЄС — майже $5 млн.

Однак ці суми — це лише ті кошти, які партнери надавали Україні для фінансування державного бюджету. Тобто сюди не входять кошти, які Україна отримала на озброєння та інші сфери.

Розмір фіндопомоги Україні від міжнародних партнерів. Дані Міністерства фінансів

Розмір фіндопомоги Україні від міжнародних партнерів. Дані Міністерства фінансів

Контекст. Нагадаємо: на початку листопада у Єврокомісії повідомили, що погодили надання Україні 18 млрд євро фінансової допомоги на 2023 рік. Ці гроші Україна отримає не одразу — щомісяця Києву перераховуватимуть по 1,5 млрд євро. Ці кошти дадуть змогу Україні проводити виплати зарплат і пенсій.

У ЄС досить довго проводили консультації зі США щодо фінансової допомоги Україні у 2023 році. І лише після того, як сторони погодили всі проблемні моменти, у ЄС оголосили про виділення Україні фіндопомоги.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉