Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Єврокомісія надасть Україні ще 2,5 млрд євро для «успішного відновлення»

Єврокомісія виділила Україні €2,5 млрд. Фото: liga.net

Єврокомісія виділила Україні €2,5 млрд. Фото: liga.net

Україна додатково отримає від Єврокомісії ще 2,5 млрд євро. А вже з початку наступного року від ЄС Україні щомісяця надходитиме 1,5 млрд євро.

Як зазначила в себе у Twitter голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, Європа надаватиме підтримку Україні, скільки буде потрібно.

Quote«Ми плануємо виділити 18 млрд євро на 2023 рік із регулярним наданням коштів. Для термінового відновлення, яке призведе до швидкого й успішного відновлення країни. Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно», — зазначила євродипломатка.

Хто та скільки дав Україні грошей із початку повномасштабного вторгнення

Як свідчать дані Міністерства фінансів України, з 24 лютого США та ЄС виділили Україні найбільше грошей. Так, від Америки Україна вже отримала майже $8,5 млн, а від ЄС — майже $5 млн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Однак ці суми — це лише ті кошти, які партнери надавали Україні для фінансування державного бюджету. Тобто сюди не входять кошти, які Україна отримала на озброєння та інші сфери.

Розмір фіндопомоги Україні від міжнародних партнерів. Дані Міністерства фінансів

Розмір фіндопомоги Україні від міжнародних партнерів. Дані Міністерства фінансів

Контекст. Нагадаємо: на початку листопада у Єврокомісії повідомили, що погодили надання Україні 18 млрд євро фінансової допомоги на 2023 рік. Ці гроші Україна отримає не одразу — щомісяця Києву перераховуватимуть по 1,5 млрд євро. Ці кошти дадуть змогу Україні проводити виплати зарплат і пенсій.

Підписуйтесь на нас в Google News!

У ЄС досить довго проводили консультації зі США щодо фінансової допомоги Україні у 2023 році. І лише після того, як сторони погодили всі проблемні моменти, у ЄС оголосили про виділення Україні фіндопомоги.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини