Facebook Pixel

Україні додатково дадуть ще $4,5 млрд: на що витратять гроші

Україна додатково отримає ще $4,5 млрд міжнародної допомоги. Гроші надійдуть від Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Міжнародної асоціації розвитку у вигляді гранту. Про це сповістив очільник уряду України Денис Шмигаль.

Він наголосив, що для залучення цих коштів Кабінет міністрів України вже ухвалив спеціальні рішення. Кошти спрямують на зарплати працівникам бюджетної сфери та соціальні виплати.

Quote«Ці кошти — частина великого проєкту із забезпечення стійкого державного управління в Україні. Вони підуть на зарплати бюджетникам, зокрема вчителям і лікарям. А також на соцвиплати людям з інвалідністю та внутрішньо переміщеним особам», — зазначив Шмигаль.

Варто зазначити, що як свідчать дані українського Мінфіну, з початку повномасштабного вторгнення рф 24 лютого найбільше коштів Україна отримала від США — майже $8,5 млн. Кошти надійшли у вигляді грантів та двосторонніх угод. Від ЄС Україна отримала близько $5 млн (також у вигляді грантів та двосторонніх угод), від МВФ — майже $2,7 млн.

Як фінансувався держбюджет України з початку повномасштабної війни. Дані Мінфіну

Як фінансувався держбюджет України з початку повномасштабної війни. Дані Мінфіну

Контекст. Нагадаємо, в умовах війни міжнародна фінансова підтримка є дуже важливою для України. Найчастіше допомога надходить від США та ЄС. Також готові допомагати Україні різні фінансові інституції.

Наразі міжнародні партнери вже погодили допомогу Україні на наступний рік.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉