Facebook Pixel

На звільненій Херсонщині почнуть виплачувати пенсії та соцдопомогу. Коли чекати грошей

У звільнених напередодні від російських загарбників містах Херсонської області вже цього тижня почнуть виплачувати пенсії та соціальну допомогу. Про це сповістила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Так, «Укрпошта» найближчими днями прибуде на деокуповані території, після чого й розпочнуться виплати.

Щодо соціальної допомоги, то всі, хто пережив окупацію, отримають від держави 2 200 грн.

Крім того, у регіоні вже готуються до відновлення роботи Ощадбанк і Приватбанк.

Щодо тих пенсіонерів, які отримали російські паспорти, Верещук зазначила, що кожен такий випадок розглядатимуть окремо, оскільки є ймовірність того, що людей просто змусили брати російські документи.

Quote«Щодо людей, які отримали російські паспорти, — це питання індивідуального підходу. Звісно, стабілізаційні заходи проводяться, є й питання колаборантства, але загалом наша позиція як влади — не всіх і не під одну гребінку», — пояснила очільниця Мінреінтеграції.

Контекст. У п'ятницю, 11 листопада, українські військові увійшли до міста Херсона, яке перебувало в окупації з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. За декілька днів до звільнення Херсона російська сторона оголосила про рішення відвести свої війська з міста та всієї правобережної частини області.

Про те, що росія піде з регіону, почали говорити ще за декілька тижнів до того, як це сталося. Більшість експертів вважали, що під час свого відступу російська сторона може вчинити якісь провокації, однак усе відбулося досить спокійно.

Після звільнення Херсона Україна може діставати зброєю до території Криму, тож аналітики говорять, що звільнення півострова — лише питання часу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉