Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Єврокомісія сьогодні може назвати Україну кандидатом на вступ до ЄС – ЗМІ

«Братерство Європи» написав під цією фотографією президент Макрон у своєму твіттері

«Братерство Європи» написав під цією фотографією президент Макрон у своєму твіттері

Європейська комісія (ЄК) планує рекомендувати надати Україні та Молдові статус кандидатів як символічний крок уперед у тривалому процесі вступу до членів Європейського Союзу, повідомило Bloomberg із посиланням на джерела.

ЄК має опублікувати свою думку 17 червня та назвати умови, які ці країни мають виконати в майбутньому щодо верховенства закону, справедливості та боротьби з корупцією. Очікується також, що комісія порекомендує надати статус кандидата і Грузії, але тільки після того, як вона виконає певні умови.

«Це рішення має велике значення для трьох країн, особливо для України, яка шукає моральної підтримки для відбиття російської агресії», — пише Bloomberg.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Остаточне рішення щодо надання статусу кандидата має бути схвалено всіма 27 державами-членами ЄС. Сама процедура членства є процесом, що передбачає виконання складного набору кроків і умов, який може тривати кілька років. Хорватія була останньою країною, що приєдналася до ЄС, і процес її вступу тривав 10 років. Зараз три країни Західних Балкан очікують на вступ до ЄС уже понад 10 років.

Канцлер ФРН Олаф Шольц, президент Франції Емманюель Макрон і прем'єр Італії Маріо в четвер, 16 червня, значно покращили перспективи України, коли вони щиро підтримали її заявку на членство під час візиту до Києва, «завернувши назад колишні коливання в Парижі та Берліні». До них приєднався й президент Румунії Клаус Йоханніс.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Найбільше повідомлення, яке ми хочемо донести щодо цієї поїздки, – це те, що Італія хоче, щоб Україна була у ЄС, – сказав Драгі в Києві. – Італія, Франція та Німеччина тут, щоб надати беззастережну підтримку Україні».

Лідери блоку мають намір обговорити це питання в Брюсселі 23 — 24 червня. Підтримка з боку держав-членів не є вирішеною, оскільки деякі уряди, включно з Данією та Нідерландами, раніше висловлювали застереження щодо надання статусу. Але тепер, коли рішення підтримують найбільші члени ЄС, іншим буде важко заблокувати це рішення, вважає Bloomberg.

Коментарі

Всі новини