Facebook Pixel

Польский єврокомісар вимагає обмежень на імпорт українських продуктів до ЄС

Європейський комісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський планує добиватись нових обмежень на імпорт української сільськогосподарської продукції до ЄС. Це пов’язано з тим, що Єврокомісія розглядає продовження режиму вільної торгівлі з Україною до 2025 року.

Про це повідомило польське радіо RMF24.

Войцеховський, єврокомісар від Польщі, неофіційно погрожував відкликати свою підтримку продовження лібералізації торгівлі з Україною, якщо його умови не будуть виконані, повідомляє RMF24. Після останнього продовження термін дії угоди закінчується 5 червня. У розмові з RMF24 Войцеховський сказав, що вимагає від України захисних положень і кількісних обмежень, зокрема на м’ясо птиці та цукор.

Quote«Моє велике завдання на 2024 рік полягає в тому, щоб забезпечити, щоб новий регламент, якщо він буде виданий, містив достатньо сильні захисні положення, щоб криза надлишку не повторилася», — прокоментував єврокомісар.

Нагадаємо, що 4 січня польский уряд оголосив, що ембарго на українську сільськогосподарську продукцію діятиме безстроково, тому українсько-польський кордон буде закритим. Заборона діятиме попри лист від Європейської комісії з вимогою зняти її.

Заборона експорту українського зерна: що відомо

Нагадаємо, у травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпака та соняшнику з України до Польщі, Болгарії, Словаччини, Румунії та Угорщини. На початку червня заборона була продовжена до 15 вересня 2023-го. Однак після закінчення терміну дії ембарго Євросоюзу 15 вересня 2023 року Словаччина, як і Польща та Угорщина, запровадила у вересні власну односторонню заборону на імпорт певних продуктів з України.

Своєю чергою 18 вересня 2023 року Україна подала позови до Світової організації торгівлі (СОТ) на Польщу, Словаччину та Угорщину. Держава бачить порушення міжнародних зобов’язань у тому, що європейці продовжили ембарго на імпорт українського зерна. Також Україна планувала заборонити імпорт деяких польських та угорських товарів у відповідь на продовження ембарго на українське зерно.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉