ЄСВ — це внесок, обов'язковий для компаній та підприємців, що є платниками єдиного податку або працюють на загальній системі. Переказ єдиного соціального внеску до бюджету дає змогу ФОПам і найманим робітникам отримувати лікарняні, декретні, допомогу в разі безробіття, а після виходу на заслужений відпочинок — пенсію.
У цьому матеріалі ми розповімо про особливості розрахунку суми внеску, мінімальні розміри платежу у 2024 році, терміни та найзручніший спосіб переказу коштів податковій.
Розрахунок ЄСВ
Ставка, за якою обчислюється сума внеску, однакова для всіх груп ФОПів, а також найманих працівників — 22%. Базою для оподаткування є:
- для підприємців на єдиному податку — сума, не менша за мінімальну зарплату (7100 грн — з січня по 31 березня, після 1 квітня — 8000 грн). Також сума не може перевищувати 15 мінімалок;
- для ФОПів на загальній системі — чистий дохід за квартал;
- для працевлаштованих осіб — сума заробітку.
Мінімальний розмір ЄСВ до березня поточного року включно становить 1562 грн на місяць (4686 грн за квартал). З квітня сума єдиного внеску становитиме 1760 грн на місяць (5280 грн за квартал).
Як швидко сплатити ЄСВ онлайн
Переказати кошти можна через електронний кабінет на офіційному сайті ДПС або платіжний сервіс. Швидка сплата ЄСВ на сайті або в мобільному застосунку Portmone потребує здійснення лише кількох простих кроків.
- Відкрийте розділ каталогу «Податки, платежі до бюджету».
- Серед переліку податків оберіть «Єдиний соціальний внесок».
- Вкажіть регіон та отримувача — управління ДПС у вашій області.
- Натисніть «Оплатити».
- Уважно перевірте реквізити, введіть ПІБ, ІПН, номер телефону, період (квартал), email і суму.
- Вкажіть дані банківської картки.
- Підтвердьте транзакцію.
Послуга доступна зареєстрованим і незареєстрованим клієнтам. Авторизовані користувачі мають змогу створити шаблон і надалі здійснювати оплату, не витрачаючи час на заповнення форм. Крім того, за допомогою платформи Portmone можна швидко сплачувати єдиний податок, військовий збір, ПДФО та ініціювати безліч інших транзакцій.
Терміни сплати ЄСВ
ФОП на загальній та єдиній системі оподаткування мають сплачувати соцвнесок до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом. Штраф за несплату чи несвоєчасне внесення ЄСВ — 20% від суми. Додатково нараховується пеня — 0,01% за кожен день прострочення.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також