Facebook Pixel

ЄС запровадить нові санкції проти Білорусі: у списку 86 осіб і сім секторів економіки

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: скріншот відео Euronews

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: скріншот відео Euronews

Глава Євроради Шарль Мішель офіційно підтвердив введення четвертого пакету санкцій ЄС проти Білорусі, в який включені 86 фізичних та юридичних осіб. Про це Мішель написав 21 червня в Twitter.

«Сьогодні ЄС послав новий сильний сигнал підтримки народу Білорусі, ввівши нові обмежувальні заходи, — написав Мішель. — Наше послання режиму не може бути зрозуміле невірно: звільнити всіх політичних в'язнів, припинити подальші репресії, почати всеосяжний національний діалог».

Це рішення було ухвалене на зустрічі глав МЗС ЄС у Люксембурзі.

Telegram Logo

Керівництво ЄС сумнівається, що четвертий пакет індивідуальних санкцій стане більш ефективним, ніж три попередні, тому готується в найближчі дні вперше прийняти економічні секторальні санкції проти Мінська. Ці санкції повинні бути розглянуті на саміті ЄС 24-25 червня.

Йдеться про секторальні обмеження, які можуть торкнутися виробництва калію та тютюнових виробів, фінансових послуг (зокрема, заборона на видачу нових кредитів і надання інвестиційних послуг), нафтового сектору й експорту озброєнь.

Четвертий пакет санкцій проти Білорусі почав готуватися ще на початку року, однак питання про введення економічних санкцій проти Мінська перейшло у практичну площину тільки після інциденту з посадкою в аеропорту Мінська літака Ryanair і арешту блогера Романа Протасевича.

Наприкінці 2020 року Брюссель запровадив щодо Мінська три пакети санкцій за фальсифікацію президентських виборів 9 серпня 2020 року та репресії щодо учасників маніфестацій.

Додатково. Наприкінці травня повідомлялося, що Європейський Союз може покарати Білорусь за примусову посадку авіалайнера Ryanair у Мінську і затримання Протасевича, відрізавши країну від основних джерел доходу — експорту калієвих добрив і транзиту нафтопродуктів.

23 травня в Мінську примусово посадили авіалайнер компанії Ryanair. Білоруські силовики висадили з борта літака та затримали опозиційного журналіста, колишнього головного редактора Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича.

Через це ряд європейських країн, зокрема і Україна, обмежили авіасполучення з Білоруссю. Європейський Союз, США та НАТО зажадали негайно звільнити Протасевича, а також пообіцяли розробити нові санкційні пакети проти Білорусі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини