Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ЄС розчарував східних партнерів

Остання зустріч країн-учасниць проекту «Східне партнерство» не виправдала сподіваннь України на більш тісне співробітництво з Європейським союзом. Хоча є й позитивні результати.

Сьогодні закінчується дводенна зустріч, що присвячена десятиріччю «Східного партнерства» проекту розвитку взаємовідносин у економічній та політичній сферах між ЄС та країнами колишнього СРСР.

На ньому Україна сподівалася на узгодження плану дій подальшого розвитку відносин в рамках Асоціації з ЄС та заяв про переспективи зони вільної торгівлі за Євросоюзом та членства у ньому. 

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Однак, цього не відбулося. У декларації, що підписала лише представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні, йдеться про те, що реформи «повинні залишатися в центрі уваги у майбутні роки з метою збереження та підтримання позитивного впливу й подальшого успіху партнерства». Ухвалу спільної заяви через територіальні претензії до Вірменії в районі Нагірного Карабаху блокував Азербайджан. 

Грузія та Україна зробили спільну заяву, в якій висловили своє невдоволення тим, що Брюссель не відзначив у декларації визнання «європейських прагнень» цих країн і Молдови. 

Підписуйтесь на нас в Google News!

Єдиною втіхою можна вважати обговорення плану створення транснаціонального коридору TEN-T. Програма являє собою план дій на покращення трансєвропейської транспортної мережі. Цим планом передбачено фінансування інфраструктурних інвестицій на суму близько 13 млрд євро. 

Нагадаємо, що Україна досягла помітних успіхів у 17 з 20 сфер співпраці. На сьогодні 42% усієї української зовнішньої торгівлі припадає на ЄС. Позитивні зрушення відбулись і в торгівлі з п’ятьма країнами Східного партнерства: експорт збільшився на 29%, а імпорт – на 30%.

Партнерство ініціює та підтримує програми EU4Business, авдання якої – сприяти розвитку малого та середнього бізнесу та EU4Digital, що має на меті гармонізувати цифрові ринки серед країн-партнерів ЄС. На сьогодні українські копанії отримали близько €200 млн.

У 2018 році Україна взяла активну участь у «Заходах задля економічного зростання» та «Smart-спеціалізації». Програми передбачають створення нових можливостей на ринку праці – як на місцевому так і на регіональному рівнях.

Коментарі

Всі новини