Facebook Pixel

ЄС шукає спосіб, як законно передати Україні заморожені російські активи — FT

У Європейському Союзі обговорюють можливість направлення заморожених російських активів на відбудову України, зокрема критично важливої інфраструктури, яку росія продовжує руйнувати. Про це пише Financial Times.

Так, ЄС може перевести активи російської держави, що були заморожені під санкціями, до спеціального фонду, який активно використовуватимуть для допомоги у відбудові України.

Quote«Росія має заплатити за свої жахливі злочини, включно зі злочином агресії проти суверенної держави, — заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. — Росія та її олігархи мають відшкодувати Україні збитки та покрити витрати на відновлення країни. І в нас є засоби, щоб змусити росію платити».

ЄС і його союзники одразу після повномасштабного нападу росії на Україну 24 лютого 2022 року заморозили сотні мільярдів доларів валютних резервів на рахунках російського центробанку. Йдеться про приблизно $300 млрд. Згодом у Європі назвали логічним кроком повну конфіскацію активів. Однак зробити це поки що не дозволяє міжнародне право, тому ЄС і союзники координують свої дії щодо подальших кроків.

Росія зможе повернути свої кошти, якщо їй вдасться укласти мирну угоду, проте деякий відсоток коштів вона все-таки втратить.

На зустрічі в Бухаресті міністри НАТО домовилися посилити роботу щодо передання заморожених активів рф на відбудову України.

Quote«Росія має бути покарана. Тож це означає арешт цих активів, використання їх для допомоги Україні та пошук способу зробити це законно», — зазначив один із представників НАТО на умовах анонімності.

Цілком імовірно, що в майбутньому буде створено спеціалізований суд за підтримки ООН для розслідування та судового переслідування «злочину агресії» Росії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉