ЄС готує 17-й пакет санкцій проти росії: коли зможуть запровадити

ЄС готує 17-й пакет санкцій проти росії: коли зможуть запровадити. Фото: EUobserver

ЄС готує 17-й пакет санкцій проти росії, а пропозиції попередньо представлять на початку літа 2025-го. Водночас росія закликає звільнити від обмежень один із своїх провідних банків в обмін на тимчасове припинення вогню в Україні, а також послабити інші санкції. Про це пише EUobserver.

Що відомо про 17-й пакет санкцій проти рф

Робота ЄС над новим, 17-м пакетом санкцій проти росії «розпочалася, але це дуже рання стадія», сказав один дипломат ЄС. У ЄС очікують пропозиції від Комісії, а пропозиції, ймовірно, представлять на початку літа 2025-го.

«На даний момент це занадто спекулятивно. Ми повинні побачити, як розгортатимуться мирні переговори між США, росією та Україною», – сказав інший дипломат ЄС.

Проте якщо Угорщина, яка підтримує путіна і Трампа, знову захоче накласти вето на нові санкції, у ЄС можуть виникнути труднощі.

Посли ЄС також узгодили «мандат на переговори» стосовно штрафних мит на імпорт російських добрив.

Як рф просить Захід помʼякшити санкції

володимир путін заявив, що здійснить угоду про тимчасове припинення вогню в районі Чорного моря лише в тому разі, якщо ЄС повністю дозволить одному з його банків – Россельхозбанку – повернутися до бельгійської системи міжнародних платежів SWIFT.

Також, за вимогою путіна, інші банки, які займаються експортом агротоварів, мають отримати часткове полегшення санкцій.

Проте лідери ЄС заявили, що про це не може бути й мови. Серед них президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер.

«Немає сенсу скасовувати санкції до досягнення миру – і, на жаль, ми ще досить далекі від цього», – сказав Шольц у Парижі.

Макрон заявив, що антиросійські заходи були «одноголосно» підтримані, і сказав, що «не настав час для скасування санкцій».

«Навпаки, ми обговорювали, як ми можемо збільшити санкції, щоб підтримати ініціативу США, щоб залучити росію до столу переговорів через подальший тиск з боку цієї групи країн», – зазначив Стармер.

Що відомо про санкції ЄС проти рф

ЄС заблокував доступ до системи SWIFT для 23 російських банків, окрім Газпромбанку, який обслуговує міжнародні транзакції газу.

Інші санкції ЄС включають:

  • заморожування близько €210 млрд активів російського центрального банку;
  • ембарго на торгівлю з росією на €140 млрд на рік;
  • заборону на видачу віз і заморожування активів для 2400 російських фізичних та юридичних осіб.

14 березня 2025-го Європейський Союз розширив санкції проти росії. Під обмеження потрапили майже 2400 фізичних та юридичних осіб.

Нагадаємо, після триденних переговорів США, Україна та росія 25 березня домовились про припинення вогню у Чорному морі та атак на енергетичну інфраструктуру.

Читати на The Page