Facebook Pixel

В ISW оцінили, чи вплине прихід зими на контрнаступ України

Аналітики американського Інституту вивчення війни, всупереч заявам низки інших експертів, вважають, що настання зими не стане причиною затишшя на полі бою. Водночас вони наголошують, що зимова погода великою мірою зашкодить російській окупаційній армії в Україні. Ба більше, для українських захисників замерзла земля може стати навіть бонусом — у таких умовах їм буде простіше просуватися, аніж восени.

Quote«Зимова погода може завдати непропорційно великої шкоди погано оснащеним російським військам в Україні, але добре забезпечене українське військо навряд чи зупинить свій контрнаступ через настання зимової погоди і зможе скористатися перевагами замерзлої місцевості для легшого пересування, ніж це було б можливо в брудні осінні місяці», — йдеться у свіжому звіті ISW.

Уповільнити подальше просування Сил оборони України може осіння або весняна багнюка. Також на темпи наступу можуть вплинути брак зимової техніки або боєприпасів, але «аж ніяк не зимова погода».

Аналітики допускають, що контрнаступ ЗСУ може притихнути також через логістичні труднощі або «досягання точки кульмінації в декількох кампаніях обох сторін». Вони також підкреслюють, що армія рф уже декілька місяців не має змогу здійснювати наступальні дії на Донецькому, Луганському, Херсонському та Запорізькому напрямках.

У звіті наголошується, що українське військо докладатиме всіх зусиль для якнайшвидшого просування до того моменту, коли росія кине на фронт нове підкріплення. В ISW додають, що навесні російське військове керівництво розраховує відправити на війну майже 120 тис. призовників.

Контекст. Раніше в Пентагоні допустили, що цієї зими під час потенційного затишшя в бойових діях між рф і Україною може з'явитися «вікно можливостей» для старту переговорного процесу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉