Українська енергетична компанія SPP Development Ukraine покрила тримісячні витрати функціонування центру для психологічної підтримки мешканців прифронтових територій «Опліч Хаб» у Запоріжжі після того, як він втратив фінансування від USAID. Про це повідомили у пресслужбі SPP.
Як український бізнес допомагає гуманітарним проєктам, що втратили підтримку USAID
У січні 2025 року Адміністрація Трампа розпустила Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і призупинила всі його проєкти більш ніж у 100 країнах.
Ком’юніті-центр «Опліч Хаб» у Запоріжжі опинилася під загрозою після втрати фінансування від USAID.
Компанія SPP Development Ukraine взяла на себе витрати на три місяці функціонування центру, що забезпечило безперервну роботу фахівців, оплату матеріалів та підтримку людей, які потребують допомоги.
Завдяки цьому фінансуванню хаб продовжує надавати безкоштовні психологічні консультації, арттерапію, соціальну підтримку та інші важливі послуги для понад 1600 осіб, серед яких 400 дітей.
«Ця допомога — не просто фінансування, а інвестиція в добробут суспільства. Ми віримо, що бізнес має силу змінювати життя людей на краще, і підтримка «Опліч Хабу» — ще один крок у цьому напрямку», — сказав Роман Петрученко, СЕО групи компаній SPP Development Ukraine.
Що відомо про центр психологічної підтримки «Опліч Хаб»
«Опліч Хаб» відкрили 18 липня 2023 року за ініціативи Глобального договору ООН в Україні. Відтоді центр провів понад 13 900 сеансів для людей, які постраждали від війни, зокрема внутрішньо переміщених осіб, ветеранів, осіб із ПТСР, дітей та інших вразливих груп.
Що відомо про енергетичну компанію SPP
SPP Development Ukraine — український сімейний бізнес, провідний розробник у сфері відновлюваної енергетики, що реалізує проєкти від розробки концепції до введення в експлуатацію. Компанія розвиває сонячну та вітрову генерацію, зміцнюючи енергетичну безпеку України та підтримуючи критично важливі об’єкти.
Компанія є учасницею Глобального договору ООН в Україні, а її співзасновниця Надія Петрученко входить до Наглядової ради ГД ООН.
«Я вдячна українському бізнесу, який у вирішальні моменти демонструє справжнє лідерство, беручи на себе відповідальність за підтримку тих, хто потребує захисту та допомоги. Така згуртованість і готовність діяти є важливим внеском у стійкість і відновлення країни», — зазначила Тетяна Сахарук, генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні.
Як зупинка USAID вплине на економіку України
Опитані HR-експерти прогнозують, що у результаті згортання діяльності USAID в Україні можуть залишитися без роботи десятки тисяч людей.
писав, як вірогідне згортання проєктів USAID в Україні позначиться на зайнятості і зарплатах.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також