За даними слідства, топменеджер міг отримати неправомірну вигоду
Сім'я топменеджера державного «Енергоатому» Ігоря Орлова стала власником трьох квартир в столичних житлових комплексах, зведених компанією, яку пов'язують з Максимом Микитасем. Раніше фірма дружини Микитася отримала від «Енергоатому» мільярдний контракт на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні відчуження. Таким чином, за даними офіційного розслідування, топменеджер міг отримати неправомірну вигоду. Орлов підтверджує наявність квартир, але заперечує порушення закону. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми».
У розпорядженні журналістів опинилася закрита постанова Вищого антикорупційного суду, в якій говориться, що Орлов, за даними детективів НАБУ, в 2018 році отримав від Микитася 5 млн грн і три квартири в Києві. Намагаючись приховати походження коштів і обгрунтувати законність придбання нерухомості, за даними слідства, Орлов оформив їх як подарунок від батька.
У 2017 році на тендері з відбору генпідрядника будівництва сховища перемогла компанія «Укрбудмонтаж», в той час єдиною власницею якої була Наталя Микитась, дружина народного депутата VIII скликання Максима Микитася, колишнього президента великої будівельної компанії — корпорації «Укрбуд».
Замовником будівництва сховища є відокремлений підрозділ у складі «Енергоатому», в якому Ігор Орлов обіймає посаду директора з питань нових ядерних установок.
У відповідь на запит «Схем» в НАБУ підтвердили, що розслідують можливі зловживання при будівництві сховища, однак від коментарів відмовилися.
Додатково. У травні цього року Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід підозрюваному в заволодінні майном Національної гвардії на суму 81,6 млн грн колишньому народному депутату Максиму Микитасю і відправив його під цілодобовий домашній арешт.