Facebook Pixel

Новий власник Триліського заводу купив об'єкт за 6,5 тис. грн, але має заплатити 11,5 млн грн

Новоспечений власник Триліського спиртового заводу купив об'єкт за 6,5 тис. грн, але має сплатити за нього понад 11,5 млн грн. Про це інформує пресслужба Prozorro.

Яким чином ФДМУ продав Триліський завод за 6,5 тис. грн?

Фонд державного майна України продав підприємство на торгах з третьої спроби. Обʼєкт продавався на гібридному голландському онлайн-аукціоні — на пониження ціни. Під час такого аукціону початкова вартість лота покроково знижується. Це відбувається, поки хтось із учасників не зупинить зниження.

Якщо в торгах беруть участь більше однієї людини, то після зниження ціни відбувається етап закритих цінових. Це коли інші учасники можуть запропонувати ціну, вищу зафіксованої.

У випадку з Триліським спиртовим заводом переможець зупинив зниження стартової ціни на сумі 6,5 тис. грн. За цю суму він придбав кілька тисяч квадратних метрів нерухомості.

photo-2023-09-11-21-07-06.jpg

Чому підсумкова ставка така низька?

ФДМУ намагався продати цей об'єкт двічі. Спочатку на аукціон зі стартовою ціною 1,24 млн грн не з’явився жоден інвестор. На повторному аукціоні зі зниженням стартової ціни на 50% теж учасників не було, інформує пресслужба Фонду.

Quote«І лише на третьому, голландському аукціоні, єдиний учасник запропонував ставку майже 6,6 тис. грн. Крім цієї суми, він має сплатити борги перед бюджетом та із зарплати перед працівниками спиртзаводу», — йдеться в повідомленні.

Чому власник Триліського заводу має заплатити 11,5 млн грн?

Переможець онлайн-аукціону має підписати протокол торгів, сплатити вартість лота, підписати договір, а також сплатити усі борги підприємства і виконати інші умови, передбачені договором та умовами приватизації.

Quote«Якщо переможець торгів відмовиться сплатити усю суму, включно з переможною ставкою, ПДВ та заборгованостями, то він втратить 131 тис. гривень гарантійного внеску, а завод залишиться у державній власності, відтак ФДМУ зможе виставити його на приватизацію повторно», — повідомляє Prozorro.

Як виявилося, Триліський спиртовий завод має накопичену заборгованість у розмірі 11.44 млн гривень. Серед них — 4 млн грн невиплачених зарплат і 5,7 млн грн боргів перед держбюджетом.

Також на завод накладено два арешти і податкову заставу. Він задіяний у 20 судових спорах, 18 із яких — про стягнення заборгованості щодо зарплати. Новий же власник зобовʼязаний зберегти персонал протягом 6 місяців та вирішити питання з судовими позовами, арештами та заставами.

Ба більше, земельна ділянка площею понад 104 тис. га не належатиме переможцю торгів. Згідно з законодавством, земельні ділянки не приватизуються.

Що відомо про Триліський завод?

Від 2010 року завод не займається виробничою діяльністю. Це збиткове підприємство. Так, за перше півріччя 2023 року його чистий збиток становить 902 тис. грн; у 2022 році — 1,2 млн грн, у 2021-му — понад 1 млн грн.

Триліський завод має нерухоме майно та інфраструктуру, загальна площа яких становить 13,2 тис кв. м. Вони розташовані на земельній ділянці площею понад 104 тис. га.

Подякувати 🎉