Facebook Pixel

Індія перепродає російську нафту до ЄС

Індія перепродає російську нафту до ЄС

Індія перепродає російську нафту до ЄС

Обіцянки Заходу щодо запобігання обходу антиросійських санкцій мають шанс провалитися в Індії. Згідно з даними Міністерства торгівлі Індії, завдяки дешевому імпорту з москви індійські продажі нафтопродуктів у Європу торік зросли більш як на 70% — до $15 млрд. Тенденція показує, що торгові обмеження не є герметичними. І «Велика сімка» пообіцяла в п’ятницю закрити прогалини в санкціях. Проте ризик відновлення енергетичної інфляції робить заборону Європейського Союзу на перепродаж російської нафти жорсткою вимогою.

Війна в Україні дала Індії можливість збільшити закупівлі російської нафти за зниженими цінами. Згідно з даними індійського уряду, імпорт сирої нафти з країни, що потрапила під санкції, підскочив за дванадцять місяців до березня до $31 млрд з лише $2,5 млрд попереднього року. Зараз Росія є найбільшим експортером сировини до цієї азійської країни, випереджаючи Ірак і Саудівську Аравію. Частина російських партій сирої нафти марки Urals, придбаної за ціною на кілька доларів нижче за встановлену G7 у грудні верхню межу ціни $60 за барель, використовувалася для внутрішнього споживання в Індії та допомогла знизити інфляцію.

Решта переробляється й відправляється як дизельне та авіаційне паливо на Захід, створюючи лазівку для зусиль, спрямованих на перекриття нафтових доходів росії. Згідно з даними Kpler, європейський імпорт нафтових продуктів підскочив зі 154 тис. барелів до 200 тис. барелів на день після того, як 5 лютого ЄС заборонив імпорт російських сирих продуктів.

Індія перепродає російську нафту до ЄС

Індія перепродає російську нафту до ЄС

Відчуваючи проблему, що зростає, головний дипломат ЄС Жозеп Боррель закликав придушити такий експорт. Це було б оподаткуванням для приватних нафтопереробників, включно з Reliance Industries (RELI.NS) мільярдера Мукеша Амбані та підтримувану «Роснефтью» (ROSN.MM) Nayara (ESRO.M3), на яку припадало 60% імпорту індійської нафти з росії в січні.

Однак забезпечити дотримання повномасштабного ембарго, яке потребує одностайної підтримки всіх 27 держав ЄС, буде важко. Нафтопереробні заводи зазвичай змішують перед переробленням кошик сирої нафти з різних джерел, що ускладнює визначення походження кожного бареля. А в Нью-Делі стверджують, що нафтопродукти, істотно перероблені в третій країні, не можуть підпадати під санкції ЄС.

Щоб уникнути відкритого зіткнення з Індією, ЄС може спробувати націлитися на європейські компанії, які купують нафту російського походження. Але Брюссель також пам’ятає, що інфляція в його основній зоні євро залишається стабільною на рівні 7%: перенаправлення постачань сирої нафти з блоку може знову розпалити болючу енергетичну кризу. І прагнучи послабити Росію, Європа, найімовірніше, уникатиме грубого підходу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉