Facebook Pixel

Нафтовий ринок здригнувся: ОПЕК+ несподівано повідомила про скорочення видобутку

Нафта підскочила в ціні на відкритті торгів 3 квітня після того, як ОПЕК+ у неділю, 2 квітня, зненацька оголосила про скорочення видобутку нафти. Це рішення загрожує посиленням ринку та новим глобальним інфляційним поштовхом.

Нафта еталонних сортів Brent і WTI підскочила на 8%, що стало найбільшим внутрішньоденним рухом більш як за рік, і торгувалася на рівні $87 і $80 за барель відповідно.

Динаміка ціни на нафту з 28 березня по 3 квітня 2023 року

Динаміка ціни на нафту з 28 березня по 3 квітня 2023 року

Для припинення падіння цін на нафту країни угоди ОПЕК+ пообіцяли скоротити обсяги її видобутку з травня й до кінця 2023 року на 1,1 млн барелів на день. Трейдери очікували, що ОПЕК збереже видобуток на колишньому рівні.

Goldman Sachs уже підвищила прогнози цін на цей і наступний роки. Ф'ючерси на бензин у США також зросли, наголосивши на інфляційних ризиках.

«Ця міра посилає ринку досить сильний сигнал про те, що вони збираються підтримувати ціни», — сказав Bloomberg Деніел Хайнс, старший стратег в Australia & New Zealand Banking Group, додавши, що ймовірність того, що нафта досягне $100 знову «звісно, збільшилася».

Цей крок ОПЕК+ «може призвести до дефіциту на ринку в другому кварталі, як порівняти з попередніми очікуваннями профіциту», — сказала Вандана Харі, засновниця Vanda Insights у Сінгапурі.

Вищі ціни на нафту загрожують підштовхнути інфляцію, ускладнюючи завдання, яке стоїть перед центральними банками.

Ініціатором скорочення видобутку стала Саудівська Аравія, яка пообіцяла скоротити свої постачання на 500 тис. барелів на день.

Цей крок може знову спричинити напруженість у відносинах між США та Саудівською Аравією. У жовтні минулого року, коли ОПЕК+ несподівано скоротила видобуток приблизно на 2 млн барелів на день лише за кілька тижнів до проміжних виборів у США, президент Байден пообіцяв, що це матиме наслідки для Саудівської Аравії. Але його адміністрація не довела справу до кінця, і нещодавно Білий дім похвалив кілька ініціатив Саудівської Аравії, зокрема, її рішення надати Україні енергоносії та фінансову допомогу на суму $400 млн.

Адміністрація Джо Байдена вже відреагувала на рішення щодо скорочення видобутку нафти. Представник Ради національної безпеки Білого дому заявив: «Ми не вважаємо, що скорочення зараз доцільне з огляду на невизначеність на ринку».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉