Володимир Зеленський розгорнув боротьбу з контрабандою та корупцією

Президент підписав указ про посилення протидії контрабанді та корупції під час митного оформлення товарів, що ввозяться в Україну.

Документ оприлюднили сьогодні на сайті президента.

Кабмін зобов’язаний створити інформаційний ресурс, щоб забезпечити декларування товарів у великій кількості. Уряд щомісяця має публікувати звіт про боротьбу з контрабандою.

Telegram Logo

За допомогою ресурсу можна отримати оновлену інформацію про митну вартість товарів, які доставляють в Україну.

Уряд повинен забезпечити обмін інформацією про товари із системами інших держав щодо їх митного оформлення. До 1 січня 2020 року Кабмін має налагодити взаємодію між гарантами фінансів та органами доходів і зборів за допомогою засобів електронного зв’язку, як цього вимагає Митний кодекс України.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України має винести на розгляд створення Міжвідомчої комісії з питань боротьби з контрабандою та корупцією на митниці. Вона розроблятиме програму боротьби з контрабандою та корупцією.

В Офісі Президента України встановлять телефон довіри для повідомлень про випадки контрабанди та корупції при митному оформленні товарів.

Президент порекомендував Генпрокуратурі, СБУ та Національній поліції вжити заходів щодо недопущення надання доручень органам доходів і зборів про проведення оглядів товарів, транспортних засобів комерційного призначення, крім випадків передачі доручень за встановленою формою в рамках кримінального провадження.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини