IT

Володимир Зеленський дав старт електронним виборам та перепису населення

Президент України підписав указ, який має впорядкувати та зробити прозорою роботу держреєстрів, розвинути електронну ідентифікацію, а також впровадити електронні держпослуги для бізнесу і громадян.

Документ носить назву «Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг», повідомила пресслужба Володимира Зеленського.

Указ також дає старт роботі над впровадженням в Україні електронних виборів і електронного перепису населення. Одним із ключових завдань є наповнення демографічного держреєстру. Зараз в ньому є дані 14 млн осіб.

Telegram Logo
Quote«Відсутність у громадян засобів eID є ключовим бар’єром на шляху розвитку е-послуг та цифрової економіки в цілому. Вже восени цього року ми плануємо розпочати видачу паспортів у вигляді ID-карток одразу з електронним підписом, але пріоритет робимо на запровадженні та масштабуванні таких інноваційних підходів, як MobileID та SmartID, а також інших альтернативних засобів», — зазначив радник президента Михайло Федоров.

За його словами, більшість з існуючих 350 держреєстрів зараз працюють неефективно. А це призводить до рейдерства, корупції та інших схем, наприклад, у будівельній та земельній сферах.

Розвиток держреєстрів, а також поширення електронних ідентифікаторів дозволить громадянам скоротити час одержання інформації, а держорганам — не вимагати одну й ту ж інформацію.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

В Україні буде створений єдиний веб-портал електронних послуг, де населення зможе отримувати доступ до інформації в держреєстрах (наприклад, про майно, землю, транспорт, податки і доходи) і електронні держпослуги. У першу чергу будуть реалізовані послуги, пов'язані з реєстрацією місця проживання, реєстрацією платника податків та з народженням дитини (проект «єМалятко»).

«Ми сформували перелік близько 200 найбільш важливих послуг для громадян і бізнесу, щоб першочергово запровадити їхнє надання в режимі онлайн», — заявив Федоров.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини