Facebook Pixel
IT

Глобальний витік із Facebook: серед півмільярда осіб знайшли номер Цукерберга

У мережу витекли дані 533 млн користувачів Facebook по всьому світу. Фото: unsplash / @ solenfeyissa

У мережу витекли дані 533 млн користувачів Facebook по всьому світу. Фото: unsplash / @ solenfeyissa

На маловідомому хакерському форумі у відкритий доступ потрапив документ із даними 533 млн користувачів Facebook, а саме: номери телефонів, повні імена, дата і місце народження, ідентифікатори соціальної мережі, біографічні дані, локація і в деяких випадках адреси електронної пошти.

Як пише видання Business Insider, «злили» інформацію людей з 106 країн, зокрема з США (32 млн), Великої Британії (11 млн), Росії (10 млн), Індії (6 млн) та інших. Водночас фахівець із кібербезпеки Алан Гал опублікував список країн, користувачі яких зазнали витоку інформації, — України там не виявилося.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Ба більше, як пише The New York Post, серед опублікованих телефонних номерів є номер засновника Facebook Марка Цукерберга.

За даними Business Insider, внутрішня перевірка підтвердила те, що інформація в базі правдива. Представник Facebook у коментарі виданню повідомив, що витік даних став результатом вразливості, яку компанія усунула в серпні 2019 року.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Чим загрожує витік даних із Facebook

За словами Гала, користувачі, чиї дані витекли в мережу, вже нічого не можуть зробити, оскільки інформація відкрита і широкодоступна для всіх, хто має елементарні навички роботи з даними. Також він пише, що Facebook міг би відправити повідомлення цим користувачам щодо потенційної загрози: фішинг та інше, але соцмережа цього не зробила.

Quote«Люди, котрі реєструються в такій поважній компанії, як Facebook, довіряють їй свої дані, і Facebook повинен ставитися до цих даних із великою повагою. Витік особистої інформації користувачів є серйозним підривом довіри, і до цього слід ставитися відповідно», — цитує Гала Business Insider.

Контекст. Уперше Гал виявив витік інформації в січні 2021 року на цьому ж хакерському форумі. Тоді там рекламували бота, де платно можна було отримати номери телефонів мільйонів користувачів Facebook. Зараз же на цьому сайті їх можна отримати безкоштовно.

Нагадаємо також, що в січні 2021 року WhatsApp, яким володіє Facebook, представив оновлену угоду користувача, де попередив про передачу даних своїх користувачів материнській компанії з 8 січня 2021 року. Відразу після цього застосунки для обміну повідомленнями Signal і Telegram виявилися серед найбільш скачуваних користувачами.

Коментарі

Всі новини