Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Мавпяча віспа: у США оголосили надзвичайну ситуацію через спалах вірусного захворювання

Віспа мавп 2022. У США оголосили НС через мавпячу віспу. Фото: Pixabay

Віспа мавп 2022. У США оголосили НС через мавпячу віспу. Фото: Pixabay

У Сполучених Штатах кількість підтверджених випадків захворювання людей на мавпячу віспу перетнуло позначку 6,6 тис. З огляду на це американська влада в четвер, 4 серпня, вирішила оголосити в країні надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я, повідомляє CNBC.

У МОЗ США заявили, що випадки віспи мавп було зафіксовано в усіх штатах країни за винятком Монтани та Вайомінгу. Перший випадок на території держави було виявлено в середині травня.

Низка міст і штатів, не чекаючи на рішення влади, оголосили НС через поширення вірусного захворювання. З-поміж них Нью-Йорк, Сан-Франциско, Каліфорнія та Іллінойс. Цей крок дав змогу місцевому керівництву вивільнити фінансування та ресурси для реагування на ситуацію.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Телеканал повідомляє, що захворіти на мавпячу віспу може будь-хто, однак у США більшість випадків зафіксовано з-поміж геїв і бісексуалів. За словами експертів, для передавання вірусу необхідний тісний контакт з інфікованою особою. У Центрі з контролю та профілактики захворювань (CDC) США запланували проведення профілактичних бесід із представниками ЛГБТ-спільноти.

Мавпяча віспа: у яких країнах зафіксовано

Перший випадок віспи мавп у Європі Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила на початку травня у Великій Британії — у країну його завіз британець, що відвідував Нігерію. У середині травня віспу мавп зафіксували в Португалії, Іспанії, США, Канаді, Швеції, Бельгії, Італії, Франції, Австралії, ФРН, Нідерландах та Греції. Випадки захворювання також було підтверджено в Греції, Австрії, Чехії, Фінляндії, Ірландії, Мальті та Мексиці. У червні та липні кількість випадків і географія поширення й далі зростали. Станом на серпень випадки мавпячої віспи зафіксовано у 85 країнах. Україна до них не входить.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Симптоми віспи мавп

Інкубаційний період триває від 5 до 21 дня. Захворювання починається з гарячки, головного болю, збільшення в розмірах лімфовузлів, болю в м’язах і загальної сильної слабкості. Зазвичай це триває до 5 днів, після чого та тілі хворого з'являються висипання (спочатку на обличчі, потім поширюються по всьому тілу). Кірочки, що утворюються внаслідок висипання, зникають у період до трьох тижнів.

Способи передавання мавпячої віспи:

  • через прямий контакт із біологічними рідинами, кров’ю, шкірою з висипаннями або слизовими оболонками заражених тварин чи людей;
  • через уживання м’яса інфікованих тварин, яке не пройшло належного термічного оброблення.

Контекст. У липні Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила мавп’ячу віспу надзвичайною ситуацією світового масштабу, що є найвищим рівнем небезпеки, який організація може надати епідемії чи пандемії.

Мавпяча віспа – це рідкісне вірусне захворювання. Його збудник є генетично близьким до вірусу натуральної віспи. Найчастіше хвороба зустрічається в регіонах Центральної та Західної Африки.

Коментарі

Всі новини