Facebook Pixel

ВПО можуть отримати всю накопичену суму держдопомоги. Приймання повторних заявок триває

Усі внутрішньо переміщені особи, які до 30 квітня зверталися для оформлення виплат від держави, мають право на отримання всієї накопиченої суми грошової допомоги. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Він нагадав, що ВПО, які вчасно подали заявки через застосунок «Дія», але з технічних причин її так і не отримали, можуть повторно подати заявку до 1 грудня

Quote«У разі коли заяви переселенців перебували на опрацюванні, орган соціального захисту населення був зобов’язаний оформити довідку про взяття на облік ВПО. На підставі цієї довідки орган соцзахисту призначає допомогу на проживання за березень — квітень 2022 року. Якщо переміщена особа, починаючи з травня цього року, має право на подальшу виплату допомоги на проживання, ця допомога продовжується з травня», — зазначив Гетманцев.

Подання окремої заяви на отримання допомоги не передбачено, наголошують у Мінреінтеграції.

Як ВПО подати повторну заяву на отримання держдопомоги

Для того щоб повторно податися на отримання виплат, внутрішньо переміщена особа має особисто прийти до органу соцзахисту й повторно написати заяву. Є опція надсилання її поштою.

Повторну заяву уповноважені органи мають прийняти в будь-якому разі, навіть якщо людина не може підтвердити її подання до 30 квітня.

У разі виникнення проблем із поданням повторної заяви переселенцям радять телефонувати на гарячу лінію з кризових питань за номером 15-48 або гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО за номером: +38 (066) 813 62 39.

Контекст. Нагадаємо: від серпня соцпослуги та виплати внутрішньо переміщеним особам надають на підставі єДокумента чи довідки від Державної міграційної служби України.

Подякувати 🎉