Facebook Pixel

Вчений намагався подружитися з птахами, але не вдалося — Odditycentral

Вчений намагався подружитися з птахами, але не вдалося — Odditycentral

Вчений намагався подружитися з птахами, але не вдалося — Odditycentral

Японський вчений, який вивчав мови птахів, цілий рік носив на голові гігантську пташину маску, щоб обдурити мешканців гнізда великих синиць і наблизитися до них. Про це пише Odditycentral.

Тосітака Судзукі, доцент Токійського університету, нещодавно опублікував у X дивне фото людини з головою величезного птаха. Виявляється, на фотографії, зробленій десь у лісах префектури Нагано, зображений його колега-науковець, який вирішив цілий рік носити «маскування», щоб наблизитися до гнізда великих синиць, не викликаючи їхньої тривоги. Орнітологи та експерти з поведінки птахів помітили, що певні види птахів здатні запам’ятовувати людські обличчя та щоразу, коли бачать, що ці особини наближаються, вони припиняють своє звичайне щебетання, щоб видати попереджувальні крики. Потрапивши у «чорний список» синиць, японський вчений вирішив замаскуватися гігантським птахом, щоб підійти до птахів і вивчити їх щебетання.

Синиця велика

Синиця велика

Одного разу неназваному вченому, який проводить дослідження поведінки та еволюційної хімії кажанів і птахів, довелося підійти до гнізда великих синиць і зважити їхніх пташенят, і з того часу птахи перейшли від звичного щебетання до характерного сигналу. Щоразу, коли вони його помічали, попереджувальні дзвінки «Піі-ту-пі». Через це чоловікові було важко проводити дослідження їхньої мови, тож він придумав ідею маскування.

За словами професора Сузукі, його колега носив маскування цілий рік, але його експеримент закінчився провалом. Щоразу, коли великі синиці помічали його наближення, вони починали видавати попереджувальні крики. Результат був точно таким же, коли чоловік нарешті дістав головний убір і спробував підійти ближче до гнізда.

На думку деяких колег вченого, можливо, йому також варто було спробувати і мешти у формі пташиних лап, щоб завершити маскування.

Подякувати 🎉