Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Заробіток на птахах: як відкрити перепелину ферму та який вона приносить дохід

Фото: unsplash / @anniespratt

Фото: unsplash / @anniespratt

Щоб відкрити перепелину ферму в Україні потрібно $20 — $30 тис., прибуток вона починає приносити вже с першого року роботи, а повністю окупається за три – п’ять років.

Перепелина ферма в Україні (відео):

Про це діловому партнеру The Page — програмі «Перша Шпальта» розповів співвласник перепелиної ферми «Дичина», що працює у Черкаській області, Андрій Шматок. На фермі вирощують майже 10 тис. голів перепілок та іншої птиці (фазан, цисарка тощо) різних порід, що відрізняються між собою кількістю тушки та розміром яєць. Опікуються ними лише п’ятеро людей.

Quote«Бізнес прибутковий, якщо займатися всім у комплексі — продавати харчове яйце, м'ясо і птахів. Тоді будь-коли можна продати продукцію у будь-якому вигляді і отримати свої 15-20% зверху», — розповідає фермер, додаючи, що оптом м’ясо продає за 150 грн за кілограм, а упаковка яєць — 25 грн.

Як відкрити перепелину ферму

За словами Шматка, щоб відкрити перепелину ферму з нуля, потрібно придбати клітку, корм та воду — якщо птиця доросла. Якщо ж мала, то відкриття обійдеться дещо дорожче. Так, спочатку потрібен інкубатор, після цього пташку висаджують у наступну клітку — брудер, де є тепла підлога і комфортна для неї температура. Коли курчата підростають, їх переводять до іншої клітки — без підігріву, але з такою підлогою, щоб вони не пошкодили лапки. В ній вони знаходяться до 23 діб, а далі переходять у звичайну клітку, де живуть, їдять та спарюються.

Також фермер зазначає, що правильний підхід до годівлі допоможе заощадити. Так, на перших етапах корм можна виготовляти самостійно — в інтернеті є багато рецептур від заводів, які пропонують зробити корм самостійно (обійдеться на 5-10% дешевше).

Quote«Важливо знайти ринок збуту, якщо ви будете займатися цим бізнесом не лише для себе та своєї родини», — додає він.

Контекст. Раніше ми розповідали, що таке аеропоніка та скільки коштує відкрити такий бізнес.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини