Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Інноваційна ферма: що таке аеропоніка та скільки коштує відкрити такий бізнес

В Україні набирають популярності інноваційні ферми. Так, компанія Green Garden Group вирощує зелень у теплицях за технологією аеропоніка. Про те, що це таке та як працює, розповіли в сюжеті партнера The Page — «Перша Шпальта».

За словами власника Green Garden Group Вадима Цируля, він має три теплиці загальною площею 2 тис. квадратних метрів, де цілий рік збирає врожаї м’яти, руколи, базиліка, а ще понад 18 видів салатів, ожину, огірки, помідори тощо.

Що таке аеропоніка (відео):

Quote«Вартість такого бізнесу — 700 тис. доларів, окупність — 3,5 роки. Усе залежить від курсу долара. Також сьогодні ми маємо пакет франшиз», — говорить підприємець.

Що таке аеропоніка та як працює технологія

Ідея створити подібну ферму прийшла Цирулю завдяки європейському досвіду його товариша, який працював на такій інноваційній фермі за кордоном. Усі рослини в господарстві вирощують із допомогою технології аеропоніка, завдяки якій овочі, ягоди та зелень можна вирощувати цілий рік, навіть у найлютіші морози.

Quote«Є центральна магістраль, від якої все розходиться на кожну трубу. Усередині труби міститься поливальна труба, три форсунки, які все зрошують. Зайва вода потім сходить і повертається в ємність», — пояснює підприємець, додаючи, що в шестигранних трубах роблять отвори, у які вкладають невеликі горщики з рослинами. Горизонтальне їхнє розташування дає можливість збільшити кількість рослин на квадратний метр у 6 — 8 разів, а вертикальне — від 11 до 14 разів.

За його словами, ферма займає дві тисячі квадратних метрів, що заміняє два гектари землі. «У кожній теплиці в нас працюють по дві дівчини, тобто загалом 9 осіб, тоді як для обробітку двох гектарів землі потрібно дуже багато людей», — пояснює фермер.

Він також зазначає, що така система заощаджує воду, адже після того, як до неї додають добрива, вона циркулює, допоки не закінчиться, тобто три — чотири доби. Рідина надходить через певні проміжки часу і зволожує коріння крізь форсунки, а самі корінці ростуть у повітрі. Водночас ґрунт для такого рослинництва взагалі не потрібен, адже насіння висаджують не в землю, а в маленькі шматочки мінеральної вати.

Контекст. Раніше The Page писало про те, що дедалі популярнішим в агробізнесі стає тренд на вирощування мікрозелені. Такий бізнес потребує дуже мало інвестицій, але дає можливість заробляти приблизно $1 — 2 тис. на місяць.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини