Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Вартість нікелю досягла максимуму із серпня 2011 року. Чому кольорові метали зростають у ціні

Вартість нікелю досягла максимуму із серпня 2011 року. Фото: truboproduct.ru

Вартість нікелю досягла максимуму із серпня 2011 року. Фото: truboproduct.ru

Вартість нікелю на Лондонській біржі металів (LME) 20 січня 2022 року підвищилася на 5,5% і досягла $24 435 за тонну. Інші кольорові метали також підросли.

Зростання цін на нікель за останні два дні в моменті досягло понад 10% у світлі перебоїв із постачанням і пом'якшення грошово-кредитної політики Китаю, зазначає Bloomberg.

Запаси металів скорочуються. Усі основні контракти Лондонської біржі металів перебувають у стані беквордації, коли ціни на негайне постачання вищі, ніж за ф'ючерсними контрактами. Це свідчить про обмеження пропозиції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Ключовим споживачем металу стане Китай. Сектор нерухомості Китаю створює основний попит на метали, і він опинився під тиском посилення умов кредитування.

Напруженість навколо України також підвищує можливість перебоїв з експортом із Росії — ключового виробника нікелю, зазначає Morgan Stanley.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Підвищення цін також стимулює попит на електрокари з літій-іонними акумуляторами, сировиною для яких є нікель, що постійно збільшується.

«Крім нещодавнього послаблення ліквідності в Китаї, надзвичайно обмежена пропозиція металу є ключовим чинником ралі. У випадку з нікелем попит на акумулятори для електромобілів є настільки сильним, що негайна пропозиція не може підтримуватися», — сказав Ван Юе, аналітик Shanghai East Asia Futures Co.

З-поміж іншого, у січні 2022 року після відключення електрики було зупинено виробництво на заводі з перероблення нікелю Tagaung Taung у регіоні Сагайн у М'янмі, що належить Китаю. Згідно зі звітом The Irrawaddy, завод виробляє 85 тис. тонн феронікелю на рік і є найбільшим у країні, повідомив дослідник Shanghai Metals Market із посиланням на звіт

Зазначається, що решта основних металів LME, крім свинцю, також зросли. Зокрема, мідь зросла на 1,5%, а цинк на 1,9%.

Коментарі

Всі новини