Рівень смертності в Україні за час пандемії COVID-19 дає всі підстави очікувати відкриття кордонів з країнами ЄС. Ба більше, у Євросоюзу немає недовіри до медстатистики в Україні.
Про це розповіла віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю «Європейській правді».
Крім того, Єврокомісія надіслала Україні офіційні рекомендації, що є сигналом для початку діалогу щодо відкриття кордонів.
Діалогом з країнами ЄС займається Міністерство закордонних справ, зокрема сам міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Також Стефанішина зазначила, що в Україні, як порівняти з іншими країнами ЄС, не було зафіксовано різкого зростання смертності під час пандемії.
«Навіть більше скажу: у нас щомісяця було менше померлих, ніж торік», — зазначила вона.
На підтвердження своїх слів віцепрем'єрка навела дані Держстату щодо загальної смертності в Україні.
Так, у лютому 2020 року в Україні померло на 2% менше людей, ніж у лютому 2019-го. У березні 2020 року померлих було також 98%, як порівняти з минулим роком, а у квітні 2020-го – 97% від кількості померлих у той самий час торік.
Крім того, в лікарнях не було перевантаження навіть у тих областях, де епідеміологічна ситуація була найгіршою.
Контекст. Кабінет міністрів України 3 червня ухвалив рішення щодо дати відновлення пасажирського авіасполучення.
Єврокомісія вирішила продовжити заборону на в'їзд до ЄС для громадян держав, що не входять до Євросоюзу або Шенгенської зони, щонайменше до 1 липня. Тривалість такої заборони залежатиме від епідемічної ситуації.