Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Мінекономіки заявили про сповільнення темпів інфляції в Україні

В Україні зафіксовано сповільнення темпів інфляції. Фото: psm7.com

В Україні зафіксовано сповільнення темпів інфляції. Фото: psm7.com

В Україні вже другий місяць поспіль фіксують зменшення темпів інфляції. Про це інформує пресслужба Міністерства економіки України.

За словами заступника міністра економіки Дениса Кудіна, зменшення темпів інфляції — досить важливий позитивний сигналом для споживачів та підприємств.

При цьому Кудін наголосив, що цьогорічна рекордно висока інфляція властива не лише Україні, це світова тенденція. В Україні це пояснюється двома факторами — специфічним внутрішнім і зовнішнім. Так, частково інфляція є імпортованою, оскільки Україна купуємо дорогі енергоресурси, зокрема газ та нафтопродукти. Й через високі світові ціни зростають ціни і в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Однак головним інфляційним фактором, за словами замглави Мінекономіки, є війна. Бойові дії спричинили скорочення пропозиції товарів через зменшення обсягів виробництва, при цьому витрати через порушення логістики, руйнування виробничих фондів, виробничих ланцюгів та інші суто воєнні негативні наслідки, зросли. Й все це призвело до росту цін.

Quote«Зараз поступово інфляційна динаміка в Україні покращується. Вже фактично відбулось значне подорожчання окремих товарів та послуг і останні два місяці поспіль, враховуючи дані щоденного моніторингу цін на окремі товари, темпи інфляції зменшуються. Ми прогнозуємо, що вона продовжить уповільнюватись і до кінця року, хоча звичайно сезонні прояви прискорення на окремих сегментах ринку матимуть місце», — заявив Кудін.

Варто зазначити, що уповільнення росту цін відбулося на тлі зниження світових цін на нафту і нафтопродукти, які протягом серпня впали на 10% й надалі продовжують знижуватися.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Разом з тим в Мінекономіки нагадали, що в Україні уряд продовжує активно контролює ціни на соціально важливі товари та послуги.

Коментарі

Всі новини