Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

На третину знищена економіка дає більше надходжень до бюджету, ніж довоєнна

Виконання держбюджету-2022 за вісім місяців року. Фото: facebook.com/ato.gp.gov.ua

Виконання держбюджету-2022 за вісім місяців року. Фото: facebook.com/ato.gp.gov.ua

Надходження до бюджету за вісім місяців 2022 року вищі за аналогічні надходження мирного 2021-го на 17%, або 70 млрд грн.

«Це звичайне диво. Це подвиг нашого бізнесу, суспільства та країни, які об'єдналися в єдиній битві з противником заради однієї мети – Перемоги», – так емоційно прокоментував ці дані Данило Гетманцев, голова фінансового комітету ВР.

Виконання держбюджету в серпні-2022

За даними Державної казначейської служби, у серпні до загального фонду державного бюджету надійшло 204,6 млрд грн. Також туди надійшло 109,7 млрд грн міжнародної допомоги (грантів). Отже, сумарні надходження за місяць стали рекордними, зазначив народний депутат Ярослав Железняк.

З-поміж платежів, стягнення яких контролюють податківці та митниця, основні надходження було отримано коштом:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • ПДВ із вироблених в Україні товарів – 16,4 млрд грн (зібрано 25,9 млрд, відшкодовано 9,5 млрд грн);
  • ПДВ з імпортних товарів – 26,2 млрд грн;
  • податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 12,7 млрд грн;
  • акцизного податку – 7,8 млрд грн;
  • податку на прибуток підприємств – 17,4 млрд грн;
  • рентної плати за користування надрами – 8,2 млрд грн;
  • ввізного та вивізного мита – 2,5 млрд грн.

Надходження ЄСВ до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування становили 37,1 млрд грн.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Надходження податку на прибуток значно впали — мінус 17 млрд грн. Головні причини цього: важка ситуація в економіці та авансові переплати бізнесом цього податку.

Митниця зібрала за серпень 30 млрд грн — це плюс 7 млрд до липня та рекорд від початку війни. Вплинули на цей результат розблокування портів, зростання обмінного курсу та інфляція.

Касові видатки державного бюджету було здійснено обсягом 230,9 млрд грн.

Фактичний дефіцит державного бюджету становив 5,4 млрд грн, зокрема загального фонду – 6,4 млрд грн.

Виконання держбюджету-2022 за перші вісім місяців року

Доходи держбюджету за загальним фондом з початку року склали 938,7 млрд грн, що на 34,1% або на 238,7 млрд грн більше за аналогічний період минулого року.

Перевиконання забезпечено насамперед завдяки:

  • грантовій (безповоротній) допомозі, що зараховується до доходів бюджету. З початку поточного року таку допомогу надано на суму 269,7 млрд грн, зокрема на рекордні 109,7 млрд грн у серпні. Допомога надійшла здебільшого від США (226,3 млрд грн). Загалом гранти становили 28,7% доходів загального фонду держбюджету за вказаний період;
  • надходжень від податків і зборів, які адмініструються ДПС України, що перевищили торішні показники за загальним фондом на 70,3 млрд грн, або на 17,1%.

Якщо доходи зросли на третину, то темп зростання витрат був утричі більшим. Витрати держбюджету за загальним фондом склали 1 360,1 млрд грн, що на 90% більше в річному вимірі. Основна причина зростання – різке збільшення видатків на безпеку та оборону, які зараз займають левову частку в бюджеті.

Дефіцит бюджету за загальним фондом досяг 418,1 млрд грн, збільшившись за рік приблизно в 30 разів.

Водночас завдяки надходженню значної грантової допомоги бюджет уже другий місяць поспіль балансується з мінімальним дефіцитом: 4,8 млрд грн у липні та 6,4 млрд грн у серпні.

Фактичні державні запозичення до загального фонду бюджету становили 716,2 млрд грн, або 106,5% запланованих на цей період.

Від розміщення ОВДП залучено 442,8 млрд грн. Водночас завдяки випуску військових ОВДП залучено 412,2 млрд грн, зокрема через придбання облігацій Національним банком – 285,0 млрд грн.

Платежі з погашення державного боргу становили 301,0 млрд грн (99,9% плану), платежі з обслуговування – 102,0 млрд грн (94,6% плану).

***

«Ситуація з виконанням державного бюджету залишається складною, але контрольованою», – резюмував Гетманцев.

Він вважає, що головними внутрішніми неінфляційними резервами є детінізація, насамперед наведення порядку зі сплатою податків і платежів на митниці та збільшення частки ринкового фінансування дефіциту бюджету коштом ОВДП.

Своєчасність і повнота надходження задекларованої допомоги партнерів на фінансування бюджету (через гранти та пільгові кредити), насамперед макрофінансової допомоги ЄС, буде надзвичайно значущою в забезпеченні фіскальної стійкості до кінця цього року.

Фінансування держбюджету з початку війни

Фінансування держбюджету з початку війни


Коментарі

Всі новини