Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Інвестори не хочуть купувати нові ОВДП, тому держбюджет і далі фінансує НБУ

Як НБУ фінансує держбюджет

Як НБУ фінансує держбюджет

Минулого тижня (22 – 26 серпня) ринкові залучення коштів урядом залишалися вкрай низькими, а ключову підтримку бюджету (фінансування його видатків) знову надав Національний банк.

Первинний аукціон із розміщення військових облігацій 23 серпня вчергове завершився невеликим обсягом запозичень – лише 278 млн грн. Ці кошти було залучено вже за звичними для військових облігацій ставками від 12 до 16%.

Аналітики компанії ICU зазначають, що обсяг заявок за вищими ставками прибутковості також був невеликий, адже учасники ринку вже майже не розраховують на перегляд умов розміщення Міністерством фінансів і надають перевагу купівлі на вторинному ринку. Саме тому обсяг угод з ОВДП на вторинному ринку становив 3,4 млрд грн, з яких 3 млрд грн – це торги звичайними (невійськовими) ОВДП, хоча кількість угод становила лише 440. Водночас угод із військовими облігаціями, як завжди, багато, але вони переважно невеликі – лише на 360 млн грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Нерезиденти утрималися від купівлі нових ОВДП минулого тижня. За тиждень їхній портфель скоротився на 2,2 млрд грн, зокрема на 1,5 млрд грн після погашення 26 серпня.

Через низькі обсяги ринкових запозичень ключову підтримку державному бюджету знову надав Національний банк. Минулого тижня відбулося два випуски облігацій для НБУ на загальну суму 30 млрд грн. Отже, НБУ вже викупив військові облігації на 285 млрд грн.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Мінфін і далі наполягає на ставках 12 — 16% щодо військових ОВДП, тому попит звузився до мінімальних обсягів і перемістився на вторинний ринок. Свої потреби у фінансуванні Мінфін задовольняє коштом продажу паперів НБУ й наступного року буде змушений заплатити за ними купон, близький до 25%. Водночас міністерство відмовляється переглядати ставки за ринковими випусками, що могло б перетягнути попит із вторинного ринку», — йдеться в огляді ICU.

Аналітики вважають, що у вересні Мінфіну доведеться знову звертатися за підтримкою до НБУ.

Графік погашення за ОВДП

Графік погашення за ОВДП


Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини